captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Grybauskaitė penktadienį susitiks su Nyderlandų premjeru

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį ryte susitiks su Nyderlandų premjeru Marku Rutte. Lietuvos ir Nyderlandų vadovų dvišalis susitikimas įvyks Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, kur šiuo metu tarnybą atlieka olandų kariai, skelbiama prezidentūros pranešime žiniasklaidai.               
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Vienas pagrindinių Olandijos premjero vizito tikslų – aplankyti NATO priešakinių pajėgų batalione tarnaujančius savo šalies karius. Šiuo metu Vokietijos vadovaujamo tarptautinio bataliono sudėtyje tarnybą atlieka 250 Nyderlandų karių. Lietuvoje taip pat dislokuota Olandijos karinė technika, pėstininkų kovos mašinos ir šarvuočiai. Olandų naikintuvai ne kartą vykdė Baltijos šalių oro policijos misiją. Šios šalies karininkai taip pat atlieka tarnybą NATO pajėgų integravimo vadavietėje Vilniuje.

Prezidentė su Nyderlandų ministru pirmininku aptars saugumo grėsmes, artėjančių „Zapad 2017“ pratybų keliamą riziką, regiono saugumo užtikrinimo klausimus. Didelis dėmesys bus skiriamas 2018 m. NATO viršūnių susitikimo pasirengimui. Lietuvos siekis šiame susitikime – sprendimai, kurie dar labiau sustiprintų kolektyvinę gynybą, ypatingai Rytiniame Aljanso flange, padėtų efektyviai ir greitai reaguoti į kylančias grėsmes bei jas atgrasytų.

Olandija, kaip ir Lietuva, aktyviai pasisako už kibernetinių NATO pajėgų sukūrimą ir kovą su propaganda bei melagingomis žiniomis. Mūsų valstybė palaiko Nyderlandų iniciatyvą sukurti „Karinį Šengeną“, kuris leistų sąjungininkų pajėgoms laisvai judėti po Aljanso teritoriją.

Nyderlandai griežtai smerkia Rusijos agresiją Ukrainoje ir veiksmus, dėl kurių buvo numuštas Malaizijos oro linijų lėktuvas MH17, skraidinęs beveik 300 Olandijos ir kitų šalių piliečių.

Susitikime taip pat bus kalbama apie Lietuvos ir Nyderlandų dvišalius santykius, aktualius ES klausimus, Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių bendradarbiavimą.

Olandija – viena pagrindinių Lietuvos ekonominių partnerių. Tai antroji didžiausia investuotoja Lietuvoje ir septintoji pagal dydį mūsų prekybos partnerė. Vien tik per Roterdamo uostą keliauja 20 proc. Klaipėdos uosto krovos. Aktyvus dvišalis bendradarbiavimas vyksta ir plėtojant suskystintų dujų technologijas. Kasmet rengiamas Lietuvos ir Nyderlandų dvišalis forumas SGD plėtros klausimais. Klaipėdos terminalą valdanti bendrovė „Klaipėdos nafta“ bendradarbiauja su šios valstybės kompanijomis plečiant SGD paskirstymą autotransportu ir jūra, užpildant laivus jūroje.

Nyderlandų vyriausybė taip pat neigiamai vertina „Gazpromo“ ketinimus tiesti „Nord Stream 2“ dujotiekį.

Po dvišalio susitikimo Prezidentė su Olandijos premjeru Gaižiūnų poligone stebės NATO bataliono parodomąją programą, bendraus su jame tarnaujančiais kariais ir apžiūrės karinę technika.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...