captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniaus Antakalnyje rastas senas grindinys atsidurs po asfalto sluoksniu

Remontuodami vieną iš Vilniaus Antakalnio gatvių darbininkai atkasė seną grindinį. Kada tiksliai jis buvo čia paklotas, kol kas nėra žinoma, bet jo amžius tikrai nesiekia kelių šimtų metų. Spėjama, kad tai prieškario gatvės likučiai. Tačiau išlaikyti bent dalies tokios Šilo gatvės neketinama – jau artimiausiu metu gatvėje bus išlietas naujas asfaltas.
15min skaitytojo Dariaus nuotr.
15min skaitytojo Dariaus nuotr.

Remontuodami Šilo gatvę Vilniaus Antakalnyje darbininkai atkasė grindinį – kažkada gatvė šioje vietoje buvo grįsta akmenimis.

Ne vertybė

Kaip pastebėjo 15min skaitytojas Darius Sauliūnas, norėtųsi, kad radinys neišnyktų. „Remontuojant Vilniaus Antakalnio mikrorajono vieną svarbiausių gatvių buvo atkastas senovinis grindinys, kurio datą turėtų nustatyti istorikai ar paveldosaugininkai. Panašus atvejis buvo Kaune 2005 metais, kai remontuota Maironio gatvė. Kauniečių paveldosaugininkai nusprendė 50 metrų gatvės atkarpą eksponuoti tokią, kokia ji buvo 1938 metais. Ar vilniečiai paseks kauniečiu pavyzdžiu?“ – klausė Darius.

Tačiau, atrodo, grindinio išsaugoti nesiruošiama. Kaip 15min sakė Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio ir transporto Susisiekimo komunikacijų skyriaus vadovas Arūnas Visockas, šis grindinys nėra vertybė.

„Remiantis archeologijos paveldo tvarkybos reglamentu, archeologinė vertybė yra tas grindinys, kuris paklotas iki XIX amžiaus, o grindinys Šilo gatvėje atsirado gerokai vėliau. Išties vertingas grindinys yra išsaugotas rekonstruojant Išganytojo, Bokšto, A. Savičiaus gatves, taip pat šv. Mikalojaus, Arklių ir kitose gatvėse“, – teigė A. Visockas.

Bus naujas asfaltas

Artimiausiu metu važinėjantys Šilo gatve jau galės džiaugtis nauja asfalto danga, o senojo grindinio nebus likę nė ženklo.

Šilo gatvėje esantis grindinys bus paliktas nesuardytas ant jo paklojant naują asfaltbetonio dangą, – sakė A. Visockas.

Anot A. Visocko, šiemet sostinės gatvių tvarkymui skirta rekordinė pinigų sumą – 22 mln. eurų. „Toks finansavimas gatvių tvarkymui iš biudžeto dar niekada nebuvo skiriamas, tai – beveik 3 kartus daugiau, negu buvo skirta pernai ir užpernai. Vien šiemet bus išasfaltuoti apie 54 kilometrai gatvių, iš jų – apie 8 km žvyrkelių. Gegužės viduryje vos atšilus orams ir pradėjus veikti asfaltbetonio gamykloms buvo pradėti asfaltuoti gatvės bei žvyrkeliai. Kiek daugiau nei per du mėnesius sostinėje buvo suremontuota daugiau kaip 25 km gatvių ir išasfaltuota beveik 8 km žvyrkelių“, – tvirtino savivaldybės atstovas.

Gegužės pabaigoje buvo pradėta remontuoti jau daugiau nei dešimtmetį kapitališkai nė karto netvarkyta Šilo gatvė. „Visoje gatvėje bus paklotas ištisinis asfaltas, naujais pakeisti nuotekų šuliniai, dalyje gatvės (ten, kur jie yra) bus pakeisti šaligatviai, kelio bortai, sutvarkyti įvažiavimai į daugiabučių namų kiemus. Kultūros paveldo apsaugos skyriaus specialistų teigimu, tikėtina, kad šis grindinys Šilo gatvėje galėjo būti paklotas prieškariniu laikotarpiu, kai Antakalnio rajonas buvo tik miesto pakraštys. Šilo gatvėje esantis grindinys bus paliktas nesuardytas ant jo paklojant naują asfaltbetonio dangą. Nauja asfaltbetonio danga, išsaugant esamą grindinį, buvo paklota ir kitose – Krokuvos, V. Kudirkos gatvėse“, – aiškino A. Visockas.

Šilo gatvę Antakalnyje remontuoja bendrovė „Lemminkainen Lietuva“.

Šią vasarą remonto sulaukė ir Geležinio Vilko gatvė. Vienos pagrindinių sostinės eismo arterijų atkarpą ketinama tvarkyti iki rugsėjo 1-osios.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...