captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tikisi, kad didesnė valdininkų atsakomybė padėtų sumažinti valstybės nuostolius

Valstybės kontrolės specialistų teigimu, didesnė valdininkų atsakomybė už tyčia padarytą žalą padėtų sumažinti valstybės nuostolius. Oficialiais duomenimis, atlygindama žalą, atsiradusią dėl valdžios institucijų neteisėtų veiksmų, per trejus metus Teisingumo ministerija išmokėjo daugiau kaip 4 milijonus eurų, tačiau susigrąžino tik apie 3500.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Vienas iš ryškių valstybės institucijose dirbančių asmenų piktnaudžiavimo pavyzdžių – neteisėti  statybos leidimai, kai vėliau pastatus tenka griauti, o žalą atlygina valstybė. Valstybės kontrolės duomenimis, daug žalos patiriama ir dėl neteisėto valstybės tarnautojų atleidimai iš darbo.

Vyriausybė pateikė Seimui svarstyti projektą, kuriuo siūloma taikyti visišką materialinę atsakomybę viešajame sektoriuje dirbantiems asmenims, kurie tyčiniais veiksmais padarė turtinę žalą. 

Valstybės kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Sigita Gorovniova sako, kad pataisos leis veikti aktyviau ir iš atsakingų asmenų susigrąžinti didesnę dalį valstybei priklausančių lėšų. 

Iki šiol valstybė iš žalą padariusio valdininko galėjo reikalauti atlyginti ne daugiau kaip 9 vidutinius jo darbo užmokesčius.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...