Lietuvoje

2013.05.21 18:35

Palaiko visą ministrų komandą, įskaitant ir B. Vėsaitę

Algirdas Igorius, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2013.05.21 18:35

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio frakcijos dėl Ūkio ministrės veiklos ir pasisakymų kvietėsi pasiaiškinti premjerą Algirdą Butkevičių. Opozicija kritikavo Ūkio ministrės sprendimą atleisti viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ vadovą. Premjeras sako, esą turįs priekaištų dėl „Verslios Lietuvos“ vadovo Pauliaus Lukausko vadybos.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio frakcijos dėl Ūkio ministrės veiklos ir pasisakymų kvietėsi pasiaiškinti premjerą Algirdą Butkevičių. Opozicija kritikavo Ūkio ministrės sprendimą atleisti viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ vadovą. Premjeras sako, esą turįs priekaištų dėl „Verslios Lietuvos“ vadovo Pauliaus Lukausko vadybos.

Opozicinė Tėvynės sąjunga prieš mėnesį pokalbiui jau kvietėsi Ūkio ministrę Birutę Vėsaitę dėl jos pareiškimų, kad Lietuvai nereikalingas „Hitachi“ atominis reaktorius ir kad Trečiasis energetikos paketas turėtų būti įgyvendintas lėčiau. Pastaruoju metu Ūkio ministrė kritikos sulaukė dėl darbo sutarties nutraukimo su viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ vadovu. Kitos įstaigos – „Investuok Lietuvoje“ – vadovė taip pat, esą, sulaukusi ministrės priekaištų.  

„Jei matau, kad institucijos dirba prastai, darau sprendimus. Dėl Pauliaus Lukausko sprendimas priimtas abiejų pusių. Mes jo neišleidome eilinių atostogų, jis, tiesą sakant, paprašė atleidimo. <...> „Investuok Lietuvoje“ vadovei suformuotos užduotys. Pasižiūrėsime, kaip jos bus vykdomos. Jei suplanuoti investuotojai ateis, reikš, kad viskas tvarkoje“, – aiškino Ūkio ministrė Bitutė Vėsaitė.

Seimo opozicinių frakcijų atstovai sako, esą, su „Verslios Lietuvos“ vadovu darbo sutartis nutraukta be aiškių motyvų. Pasiaiškinti pakviestas premjeras sako turįs priekaištų dėl „Verslios Lietuvos“ vadovo vadybos. Esą jis kitose valstybėse susitikinėjo su verslo atstovais, tačiau Ūkio ministerijos neinformuodavo, su kuo susitinka ir kokiais tikslais.  

„Darbas turi būti komandinis. Labai geras sporto pavyzdys. Jeigu į komandą susirenka patyrę profesionalai, bet jie nėra susižaidę, ta komanda pralaimi. Tai čia yra vakarietiškas valdymo modelis. Kai institucijų vadovai ateina ir pasako, kad „čia yra komercinė paslaptis, mes jums informacijos neteiksime“, tuomet priimamas toks sprendimas“, – dėstė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Opozicijai įtarimų kelia apskritai Ūkio ministrės kompetencija – esą yra žinių, kad ji specialiai nėra įtraukiama į delegacijas susitikti su užsienio šalių atstovais.

„Lietuva pusę metų pirmininkaus ES Tarybai. Sakykite, kur jūs pusę metų slėpsite Birutę Vėsaitę nuo užsieniečių?“ – tokį klausimą susitikime su opozicija išgirdo A. Butkevičius.

„Jinai ir šiuo metu yra Kazakstane. Jinai dalyvauja ekonomikos forume. Ja pasitikėjimas yra didelis. Nematau, dėl ko reiktų juoktis. Jinai netgi vadovauja delegacijai“, – į opozicijos klausimą atsakė premjeras.

 „Tenka apgailestauti, kad ministrei taip neatsakingai elgiantis, už jos veiksmus, kaip supratome, premjeras prisiima visą atsakomybę. Šitaip yra griaunamos jaunų profesionalų, gavusių išsilavinimą ir profesinės patirties stambiausiuose užsienio kompanijose Londone ir Niujorke, viltys, griaunamas tokių žmonių tikėjimas, kad galima grįžti į Lietuvą ir prisidėti prie Lietuvos sėkmės“, – apgailestavo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pirmininkas Andrius Kubilius.

Premjeras sulaukė kritikos ir dėl kitų ministrų veiklos. Tačiau jis tikino, kad Vyriausybė dabar daug dėmesio skiria prioritetinėms sritims – šilumos ūkiui, energetikai, būsto renovavimui, mokesčių sistemos pertvarkai, ir ministrais jis pasitikįs. 

„Visą aš komandą palaikau“, – susitikime su opozicija tikino jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt