captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ministerija: tyrimo išvados patvirtino įtarimus dėl pažeidimų Kauno izoliatoriuje

Teisingumo ministerijos atliktas tarnybinis patikrinimas patvirtino pranešimus apie tebesitęsiančius pažeidimus Kauno tardymo izoliatoriuje, nurodo ministerija.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Teisingumo ministrė Milda Vainiutė atlikti patikrinimą Kalėjimų departamentui pavedė prieš kelias savaites, gavusi Buhalterinės apskaitos skyriaus viršininkės Rasos Kazėnienės pranešimą. Išvadose patvirtinti įtarimai, kad iki šiol neįvykdytos Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) rekomendacijos nutraukti maitinimo paslaugų tiekimo sutartį su „Niklita“ – su šia įmone net sudarytas naujas sandoris. Teisingumo ministerija pasiūlė tokį viešąjį pirkimą inicijuoti ir atlikti Kalėjimų departamentui.

Ministerija pažymi, kad tardymo izoliatoriaus Ūkio skyriuje neužtikrinama sutarčių vykdymo ir galiojimo kontrolė. Dar penktadienį laikinai einantis Kalėjimų departamento direktoriaus pareigas Antanas Laurinėnas Teisingumo ministerijos vadovus informavo, kad pradėti du tarnybiniai patikrinimai dėl izoliatoriaus darbuotojų veiksmų, kuriais „galimai bandoma apsunkinti sprendimų priėmimą“, taip pat rekomenduota netenkinti vieno darbuotojo prašymo atleisti iš darbo savo noru, kol nebus baigtas patikrinimas.

„Ministrė pažymėjo, kad Kauno tardymo izoliatoriuje fiksuojami nauji pažeidimai liudija, jog Kalėjimų departamentas nepakankamai kontroliuoja, kaip įgyvendinamos Valstybės kontrolės, Viešųjų pirkimų tarnybos ir Teisingumo ministerijos pateiktos rekomendacijos. Departamento vadovybė turi nedelsdama imtis priemonių tinkamai įgyvendinti šių institucijų rekomendacijas ir apie tai nuolat informuoti Teisingumo ministeriją“, – rašoma ministerijos pranešime.

Ministrė nurodė Kalėjimų departamento vadovybei, kaip įmanoma greičiau centralizuoti viešuosius pirkimus bausmių vykdymo sistemoje, siekiant skaidrumo ir teisėtumo, vykdant viešuosius pirkimus ir sudarant sandorius.

Aptarti situaciją izoliatoriuje pirmadienį R. Kazėnienę kviečiasi ir premjeras Saulius Skvernelis, susitikime turėtų dalyvauti ir M. Vainiutė.

Šiuo metu Kalėjimų departamentas neturi nuolatinio vadovo. Konkursą birželio pabaigoje laimėjo buvęs departamento vadovas, vėliau vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius kol kas neskirtas į pareigas.

Kalėjimų departamente ir Kauno tardymo izoliatoriuje patikrinimas atliktas šių metų pavasarį, šio tyrimo metu atsistatydino nuo 2015 metų departamentui vadovavusi Živilė Mikėnaitė, anksčiau ji ėjo Kauno tardymo izoliatoriaus direktorės pareigas. Po patikrinimo atleistas izoliatoriaus vadovas Edvardas Kviatkauskas. Prieš dvi savaites iš pareigų atsistatydino ir šį patikrinimą prižiūrėjęs teisingumo viceministras Donatas Matuiza.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...