captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentė D. Grybauskaitė: uosto plėtra – būtina

Klaipėdoje viešėjusi prezidentė Dalia Grybauskaitė akcentavo, jog centrinė valdžia turi rasti sutarimą su vietos vadovais, nes jūrų uosto plėtra – būtina.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Dalia Grybauskaitė davė interviu radijo stočiai „Laluna“. Prezidentės žurnalistai klausė, kaip reikia rasti pusiausvyrą tarp uosto ir pramonės plėtros ir gyventojų gerovės.

„Sudėtingas klausimas, bet drauge turbūt ir neišvengiamas, nes Klaipėdos uostas yra mūsų ir jūros durys, didžiausias langas į pasaulį ir ekonomikos didžiulė paspirtis visai Lietuvai, ne tik Klaipėdai. Na, o Klaipėdai tai jau tikrai svarbiausias ekonominis padalinys – čia ir mūsų dujų terminalas, čia ir krovos įvairios. Klaipėdos pajamos sudaro beveik 10 proc. mūsų nacionalinio biudžeto. Taigi, tai išties yra didžiulis potencialas“, – interviu sakė D. Grybauskaitė.

Anot jos, būtina rasti bendrą kalbą tarp centrinės valdžios ir Klaipėdos, nes plėtra yra būtina.

„Užsistovėjimas reikštų stagnaciją – mažiau darbo vietų, mažesni uždarbiai ir blogesnės sąlygos Klaipėdos savivaldai“, – teigė prezidentė.

Šiandien su uostu susijusios darbo vietos sudaro apie 20 proc. visų darbo vietų Klaipėdoje. Su uostu susijusių įmonių sumokėti mokesčiai į Klaipėdos miesto biudžetą sudaro apie 23 procentus sumokėtų mokesčių.

Labai svarbu, pasak prezidentės, kad yra norinčių investuoti, kad centrinė valdžia nori taip pat investuoti ir padėti Klaipėdai vystytis. Ji pažymėjo, jog turi būti bendras vystymo planas, kuris būtų suderintas su šalies valdžia ir Klaipėdos savivaldybe, ir būtų patenkinti visų interesai. Dabar matomas nepasitenkinimas, kuris trukdo Klaipėdos miesto ir paties uosto plėtrai.

„Bet tai, kad Klaipėda yra labai perspektyvus ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos jūros uostas – tai yra faktas ir tuo reikia pasinaudoti. Kol stumdysis valdžios ir jeigu matys, kad valdžios nesutaria, investuotojas nueis kitur. Klaipėda nėra vienintelis miestas prie Baltijos jūros“, – pažymėjo D. Grybauskaitė.

Ji taip pat paragino ir centrinę valdžią susitarti. Interviu metu šalies vadovė pažymėjo, jog Klaipėda – turistų pamėgtas miestas, į jį atplaukia kruiziniai laivai. „Ir turistams nereikia per didelio barškėjimo, dulkių, bet tai yra Klaipėdos perspektyva, ir kad ši perspektyva atsispindėtų per mokesčius, kurie ateina į Klaipėdos miestą per gerbūvio didinimą, darbo vietų kūrimą“, – sakė šalies vadovė.

Klaipėdos uostas pirmą kartą savo istorijoje rengia uosto bendrąjį planą, kurio sprendiniai rengiami 15 metų, o koncepcija – 25 metų laikotarpiui. Uosto plėtojimo taryba, kurią sudaro įvairių ministerijų, su uostu susijusių įstaigų, miesto savivaldybės, asocijuotų verslo struktūrų, mokslo atstovai, balsų dauguma yra pritarę maksimaliai uosto plėtrai. Ketvirtajai koncepcijai, kuri numato uosto plėtrą tiek pietinėje uosto dalyje, tiek šiaurinėje, įskaitant išorinį uostą, yra pritarusi ir susisiekimo ministerija. Teigiama, kad šis planas leistų įgyvendinti uosto plėtros projektus, užtikrinsiančius ilgalaikį uosto konkurencingumą.

Tačiau prieš keletą savaičių uostamiesčio savivaldybės taryba balsų dauguma pasirinko šiuo metu taip pat rengiamo miesto bendrojo plano koncepciją, kurioje nėra numatytas išorinis uostas.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...