Lietuvoje

2017.08.06 11:17

Energetikos ir technikos muziejaus atnaujinimui bus skirta beveik 3 mln. eurų

BNS2017.08.06 11:17

Vilniaus savivaldybė pritarė Energetikos ir technikos muziejaus atnaujinimui – tam planuojama skirti 2,8 mln. eurų.

Savivaldybės Ekonomikos ir investicijų departamento vyriausioji specialistė Regina Katkevičienė tarybos nariams nurodė, kad iš planuojamų 2,8 mln. investicijų didžioji dalis – Europos Sąjungos lėšos, savivaldybė skirtų 422 tūkst. eurų.

Anot jos, statybos darbai prasidės 2018-aisiais, šiemet ketinama įvykdyti viešųjų pirkimų procedūras.

„Bus įrengtas pagrindinis muziejaus įėjimas su paslaugų pardavimo vieta – infotašku, bus rekonstruota transporto ekspozicinė erdvė, įrengtas liftas ir laiptinė lankytojams, rekonstruotos esamos ir įrengtos naujos muziejaus ekspozicinės erdvės ir instaliacijos, bus sukurtas vaizdo gidas – mobili programėlė planšetiniame kompiuteryje-išmaniajame telefone“, – sakė R. Katkevičienė.

Rinktinės gatvėje įsikūręs muziejus yra kultūros paveldo objektas. Greta jo planuojama nugriauti avarinės būklės pastatą – čia „Vičiūnų grupės“ valdoma bendrovė „Kauno saulėtekis“ planuoja statyti naują viešbutį.

Energetikos ir technikos muziejus turi 6 dalininkus, Vilniaus savivaldybė yra didžiausias muziejaus dalininkas, turintis daugiau nei 50 proc. balsų.

Anot mero Remigijaus Šimašiaus, muziejuje minimų investuotojų lėšomis bus įrengta papildoma 2000 kv. metrų ekspozicijų salė. Meras teigia, kad jau šiuo metu muziejus vertinamas kaip vienas interaktyviausių, kuriame mėgsta lankytis šeimos su vaikais.

„Tai vieta, kuri yra labai reikšminga, kuri matosi nuo Gedimino pilies, nuo Mindaugo tilto, praeinant palei Neries krantinę ir yra apleista bei ne itin gerai atrodo, bent jau pastatas šalia muziejaus. Svarbu, kad kompleksas bus sutvarkytas: dalis savivaldybės ir ES lėšomis, t.y. muziejus, dalis – privačių investuotojų lėšomis, t.y. šalia esantis prisiglaudęs viešbutis, kuris stovės to baisaus, plytinio pastato vietoje“, – BNS sakė meras.

Dalis tarybos narių išreiškė kritikos, kad prie muziejaus atnaujinimo iš esmės neprisideda kiti muziejaus steigėjai. R. Šimašius sako, kad šis klausimas turėtų būti sprendžiamas artimiausiame dalininkų susirinkime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt