Lietuvoje

2017.08.04 17:40

S. Skvernelis: vertinami įvairūs pasiūlymai dėl urėdijų centro

BNS2017.08.04 17:40

Vyriausybė dar nėra apsisprendusi dėl vietos, kurioje bus įkurtas naujas urėdijų centras, vertinami visi galimi pasiūlymai, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Matau, kad yra Aplinkos ministerijos svarstymai ir siūlymai, kol kas vyriausybė to nesvarstė. Mes tikrai vertiname visus galimus, potencialius centrus – tai faktas akivaizdus ir tikrai to bus laikomasi, kad visos tos valstybinės agentūros, įmonės, kurios gali veikti ne Vilniuje, veiktų ne Vilniuje“, – žurnalistams sakė Panevėžyje penktadienį viešintis S. Skvernelis

Seimui patvirtinus urėdijų reformą, Aplinkos ministerija siūlo, kad urėdijas suvienysianti įmonė Valstybinių miškų urėdija turėtų įsikurti Panevėžio rajone, šalia greitkelio Vilnius–Panevėžys esančioje Katinų gyvenvietėje. Tuo metu Panevėžio savivaldybė siūlo, kad tokia įmonė įsikurtų miesto centre, o ne rajone, už beveik 18 kilometrų.

Katinai nuo Vilniaus centro yra nutolę 123 kilometrus, nuo Kauno centro – 101 kilometrą, o nuo Klaipėdos centro – 245 kilometrus.

Planuojama, kad naujajame urėdijos centre dirbs apie 150 darbuotojų, jie palaipsniui čia turėtų persikelti iki 2019-ųjų.

Valstybinių miškų urėdija veiks teritoriniu pagrindu, įmonė turės ne mažiau kaip 25 regioninius padalinius su girininkijomis. Prezidentė Dalia Grybauskaitė liepos viduryje pasirašė Seimo kiek anksčiau priimtas Miškų įstatymo pataisas, numatančias daug ginčų visuomenėje sukėlusią urėdijų pertvarką.

Tikimasi, kad po reformos finansinė grąža valstybei bus maždaug ketvirtadaliu didesnė – kasmet būtų sutaupoma 10 mln. eurų įmonės ir iki 3 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.