captcha

Jūsų klausimas priimtas

Svajonės išėjus į laisvę: kad būtų darbo ir žmogus, laukiantis namuose

Marijampolės Pusiaukelės namuose Raimundas gyvena jau pusmetį. Per šį laiką vyriškis susirado darbą, laisvalaikiu tobulina siuvėjo amatą, o sekmadienio rytmečius dažniausiai leidžia klausydamasis  Biblijos aiškinimų vietinėje tikinčiųjų bendruomenėje. Apie jo istoriją pranešime spaudai rašo Teisingumo ministerija.
Pranešimo spaudai autorių nuotr.
Pranešimo spaudai autorių nuotr.

Pusiaukelė: mitai ir tikrovė

Dar prieš metus tokią kasdienybę Raimundui būtų buvę sunku įsivaizduoti. Trejus metus praleidęs Marijampolės pataisos namuose ir gavęs pasiūlymą persikelti į Pusiaukelės namus, jis prisipažįsta tikėjęsis ilgų bei sudėtingų kryžiaus kelių, identiškų gyvenimo sąlygų ir bemaž tokios pat griežtos drausmės.

„Iš pradžių maniau, kad patekti į Pusiaukelės namus yra neįmanoma misija, o ir gandų būta įvairių. Tačiau pakalbėjus su įkalinimo įstaigos personalu paaiškėjo, kad atitinku visus Pusiaukelės namų gyventojams keliamus reikalavimus“, – prisimena Raimundas. Pusiaukelės namuose gali apsigyventi nepriekaištingai besielgiantys, už nesunkius nusikaltimus teisti, mokytis arba dirbti nusiteikę nuteistieji. 

Raimundas kasdien pareigingai geni prie elektros linijų augančius medžius. Vis dėlto šis darbas stuburo traumą prieš dešimtmetį patyrusiam ir sudėtingą operaciją ištvėrusiam vyriškiui yra fiziškai kiek per sunkus. Jis deda daug vilčių, kad pavyks susirasti baldininko darbą, juolab kad patirties šioje srityje jau yra įgijęs įkalinimo įstaigoje. 

„Nesibaidau jokio darbo, išbandau save įvairiose srityse ir stebiu, kaip į tai reaguoja mano nugara“, – kalba trisdešimtmetį vos perkopęs vyriškis.

Kartesnė tiesa atperka saldesnį melą

Iki laisvės atėmimo Raimundas sėkmingai darbavosi gimtajame Alytuje atlikdamas vidaus patalpų apdailą. 

„Į Alytų pas ten gyvenančią mamą stengiuosi grįžti kas antrą savaitgalį. Bent jau, kiek tai leidžia finansinė padėtis. Tačiau galėčiau gyventi ir čia, Marijampolėje: miestas labai gražus, žmonės – malonūs, draugiški“, – gerų žodžių marijampoliečiams negaili Raimundas. Jis užsimena, kad sprendimą likti Marijampolėje ateityje nulems du esminiai veiksniai: galimybė dirbti mėgstamą darbą ir mylima moteris. Tiesa, romantiškų santykių Raimundas dar nepuoselėja, tačiau viliasi, kad artimą sielą sutikti pavyks.

„Susipažinus su naujais žmonėmis prisistatyti, iš kur esu, dažniausiai net ir nereikia. Visi ir taip žino,“ – juokiasi jis. Pasak Raimundo, žmonių reakcijos į jo gyvenamąją vietą būna įvairios.

„Galbūt man sekėsi sutikti gerus žmones: nejaučiau pasmerkimo, veikiau – priešingai – sutiktieji stengiasi padėti, paskatinti, pakelti nuotaiką. Tai krikščioniškas požiūris, tačiau pasaulietiškame pasaulyje reakcijų būna įvairių, tad pažinties širdingais prisipažinimais stengiuosi nepradėti,“ – atsidūsta Raimundas. 

Tiesa, bent jau pirmaisiais bendravimo mėnesiais mylimąją pasikviesti vakarienės prie taurės vyno būtų keblu. Pusiaukelės namų gyventojai privalo laikytis drausmės taisyklių: po darbų ar mokslų grįžti į namus, nevartoti alkoholinių gėrimų, taip pat laisvu nuo kitų įsipareigojimų metu būtina lankyti paskirtus užsiėmimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...