Naujienų srautas

Lietuvoje2013.05.21 13:13

Už puikų darbą FNTT vadui įteiktas vardinis pistoletas

Po milžiniško degalų kontrabandos tinklo atskleidimo – padėka ir gėlės pareigūnams. Tuo metu vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovui pulkininkui Kęstučiui Jucevičiui įteikė vardinį pistoletą „Glock 19“.  

Po milžiniško degalų kontrabandos tinklo atskleidimo – padėka ir gėlės pareigūnams. Tuo metu vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovui pulkininkui Kęstučiui Jucevičiui įteikė vardinį pistoletą „Glock 19“.

„Ši operacija parodo, kad mūsų institucija sugeba kovoti su organizuotu nusikalstamumu ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu“, - antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė K. Jucevičius.

Vėliau jis žurnalistams sakė ginklą laikysiąs seife ir darbe jo nenaudosiąs. „Kabinetinis mano darbas“, – šypsojosi pulkininkas.

Vartydamas vardinį pistoletą jis juokaudamas vylėsi, kad tai bus pirmas ir paskutinis jo ginklas.

„Tikiuosi, kad pirmas ir paskutinis, nes dešinę ranką tik vieną turiu“, – juokais kalbėjo pareigūnas.

Jo vertinimu, pistoletas kainuoja apie 2 tūkst. Lt.

Be FNTT vado padėkas ir gėles gavo dar keturi pareigūnai. Tačiau jiems materialios dovanos nenumatytos – premijoms biudžete lėšų nėra.

DELFI primena, kad praėjusią savaitę Vilniuje sulaikyti keturi su didele Lietuvoje veikiančia įmone siejami asmenys, pas juos rasta 4,7 mln. litų grynaisiais. Įtariama, kad pinigai gauti iš neteisėtos tarptautinės prekybos naftos produktais.

FNTT pranešė apie išaiškintą tarptautiniu mastu veikusią Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos piliečių suburtą 11 asmenų organizuotą grupę, kuri iš neteisėtos prekybos naftos produktais nusikalstamu būdu įgijo ir legalizavo daugiau nei 160 mln. litų, o neteisėtai veiklai nuslėpti naudojo 47 bendroves, registruotas Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Estijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Slovakijoje ir Kipre.

Skelbta, kad grupės nariai didelius kiekius dyzelino perdirbdavo į tepalinę alyvą, kuri pagal savo savybes atitinka dyzelinui.

Šios grupės nariai, naudodamiesi skirtingais valstybių teisės aktų reguliavimais, pagal kuriuos tepalinė alyva Lietuvoje nėra akcizinė prekė, perdirbtą dyzeliną atgabendavo į Lietuvą ir realizuodavo ją įvairių valstybių juodojoje rinkoje.

Buvo pranešta, kad Lietuvos teisėsaugininkų atskleistoje tarptautinėje Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos piliečių suburtoje grupuotėje dalyvavo trys Vilniaus bendrovės – „Ervin“, „Viner“ ir „Transoil“. Pasak BNS šaltinių, teisėsaugininkų tyrime figūruoja ir visų trijų įmonių akcininkai Viktoras ir Antonijus Živialos, kuriuos teismas trečiadienį leido suimti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi