Naujienų srautas

Lietuvoje2013.05.21 11:55

Dėl interpeliacijos Artūrui Zuokui dar diskutuojama

Rūta Grigolytė, LRT.lt 2013.05.21 11:55

Sostinės merui Artūrui Zuokui interpeliaciją ruošiantys konservatoriai sako kol kas turintys būti apdairūs. „Jau pasimokėme“, – primena savivaldybės tarybos narys Valdas Benkunskas.

Sostinės merui Artūrui Zuokui interpeliaciją ruošiantys konservatoriai sako kol kas turintys būti apdairūs. „Jau pasimokėme“, – primena savivaldybės tarybos narys Valdas Benkunskas.

Vieno iš aktyviausių tarybos nario įsitikinimu, interpeliacijos formuluotei turinio ir faktų tikrai pakanka. „Interpeliacija būtų ruošiama visų pirma dėl nesugebėjimo susitvarkyti su pagrindinėmis miesto funkcijomis, negebėjimo sutvarkyti viešųjų finansų, augančios skolos, dėl neadekvačių ir miesto biudžeto skolą didinančių projektų, kaip avialinijos, muziejų pirkimai, dėl viešojo transporto pertvarkos, kuri patyrė visišką fiasko“, – vardijo V.  Benkunskas. Didžiausia kliūtis, kaip dažniausiai būna merijoje, dabar yra parašų rinkimas.

Vilniaus miesto savivaldybės taryboje opoziciją sudaro 10 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovų ir 4 – partijos „Tvarka ir teisingumas“. Valdančiąją daugumą taryboje sudaro 11 Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos, 5 Lietuvos socialdemokratų partija, 13 Artūro Zuoko ir Vilniaus koalicijos ir 7 Darbo partijos atstovai.

Tam, kad būtų galima užregistruoti interpeliaciją, reikia mažiausiai 17 parašų, o balsuojant reikėtų pusės tarybos narių balsų už interpeliaciją. Taigi A. Zuokui pavojus iškiltų nebent išsiskyrus nuomonėms tarp valdančiosios daugumos atstovų.

„Opozicijoje formaliai yra 14 žmonių, tai bent trys turi prisidėti iš valdančiosios daugumos. Kol kas yra tęsiamos diskusijos. Kol neturėsime ant popieriaus 17 parašų, tol turbūt neskelbsime nieko. Jau pasimokėme su vicemero Romo Adomavičiaus istorija“, – sakė V. Benkunskas.

Pareiškus įtarimus R. Adomavičiui galimai paėmus 40 tūkst. kyšį, spalio 19 dieną Vilniaus miesto antrasis apylinkės teismas patenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prašymą dviem mėnesiams nušalinti R. Adomavičių nuo vicemero, tarybos nario pareigų ir stebėtojo pareigų įmonėse, į kurias jis buvo deleguotas savivaldybės. Tuomet buvo renkami parašai dėl interpeliacijos socialdemokratui R. Adomavičiui, bet surinkta tik 10.

V. Benkunsko teigimu, A. Zuoko atveju tarp valdančiosios daugumos frakcijų narių vieningos nuomonės nėra, tačiau pavieniai asmenys patys nėra patenkinti savo vadovais. „Per savivaldybės tarybos posėdžių balsavimus irgi, atrodo, klausimams nepritaria, bet, kai reikia balsuoti, palaiko Zuoko poziciją. Taigi kol neturime visų parašų, negalime nieko drąsiai teigti“, – komentavo konservatorius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi