captcha

Jūsų klausimas priimtas

Po paviešintų įrašų apie vištų laikymą paukštynuose – gyvūnų teisių gynėjų piketas

Gyvūnų teisių gynėjai piktinasi paukščių laikymo sąlygomis Lietuvos paukštynuose ir veterinarijos specialistus ragina padėtį kontroliuoti griežčiau. Tačiau pastarieji sako didelių pažeidimų nenustatę.
M. Babušės nuotr.
M. Babušės nuotr.

Organizacijos „Tušti narvai“ aktyvistai Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai nusiuntė vaizdo įrašą, kuriame vaizduojamos nepakenčiamomis sąlygomis Lietuvos paukštynuose laikomos vištos. Vištų  narvuose labai daug, jos viena kitą kapoja, peša plunksnas, apspistos parazitų ir sergančios. Lietuvoje narvuose esą laikoma 97 proc. kiaušiniams auginamų vištų. Prieš gyvūnų teisių nepaisymą prie minėtos tarnybos piketavę gyvūnų globos aktyvistai reiškė nepasitenkinimą veterinarijos specialistų darbu.

„Mes esame nepatenkinti šitos institucijos darbu ir jaučiame, kad jie nepakankamai atsižvelgia į mūsų skundus, į mūsų pateiktus įrodymus, kad mūsų fermose ne viskas gerai, ir mes norime, kad jie griežčiau jas tikrintų ir  griežčiau nubaustų, kai tikrina. Žinome, kad jie niekada neranda nieko, tai nežinau, gal šįkart bus kažkokia išimtis, bet truputį abejoju“, – piktinosi viena iš organizacijos „Tušti narvai“ įkūrėjų Gabija Enciūtė.

Pagal gautą medžiagą patikrinimą atlikę veterinarijos specialistai sako, kad pažeidimų dėl žiauraus elgesio su gyvūnais nenustatė, tačiau nustatė, kad kai kurie paukščiai nupliko esą į dėslumo pabaigą.

„Tokie narvai, kurie yra naudojami Lietuvos Respublikoje, visiškai atitinka Europos Sąjungos teisę ir Lietuva netgi pirmoji iš ES šalių yra įdiegusi pagerinto vištų laikymo narvuose <...> ir mūsų paukščiai yra laikomi visiškai gyvūnų gerovės reikalavimus atitinkančiuose narvuose, ko negalima buvo pasakyti apie kitas ES šalis, tokias kaip Graikija ir Italija, kurioms buvo pradėta teisinė procedūra, ir tokią procedūrą buvo pradėjusi Europos Komisija“, – tikina Maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės sk. vedėjas Egidijus Mecelicas.

Iš viso buvo patikrintos penkios vištų dedeklių laikymo vietos dviejose nevyriausybinių organizacijų nurodytose vietose Elektrėnų savivaldybėje ir Plungės rajone.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...