Lietuvoje

2017.08.03 13:30

VRM kreipsis į VTEK dėl ugniagesių vadovo K. Lukošiaus namo pirkimo

15min.lt2017.08.03 13:30

Pasirodžius informacijai apie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadovo Kęstučio Lukošiaus galimai supainiotus viešuosius ir privačiuosius interesus, vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas kreipsis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK).

Ketvirtadienį išplatintame pranešime spaudai rašoma: „Pasirodžius tokiai informacijai ji privalo būti kompetentingai ištirta – turi būti atsakyta į visus klausimus ir kylančias abejones. Tuo tikslu kreipsiuosi į VTEK. Tikiuosi, kad esamas PAGD vadovas nekartos savo pirmtako klaidų.“

Vidaus reikalų ministras taip pat akcentuoja, kad skaidrumas vidaus reikalų sistemoje yra svarbiausia – pareigūnams ir tarnybų vadovams yra taikomi aukščiausi skaidrumo ir reputacijos reikalavimai.

15min pranešė, kad abejonių sukėlė K. Lukošiaus namo pirkimo istorija. Vos paskirtas į ugniagesių vadus, jis skubėjo pirkti namą, kurį jam pastatė jo buvęs darbdavys. Darbdavys ne bet koks – tai įmonė, tiesiogiai suinteresuota priešgaisrinės saugos politika ir siūliusi už pinigus parūpinti verslo subjektams reikalingus sprendimus PAGD. Šiuo lobizmu rūpinosi pats K. Lukošius.