captcha

Jūsų klausimas priimtas

Iniciatyva atsigręžė į vaikus: skatina skaityti

Tyrimai patvirtina, kad jei vaikams skaitome nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų, jiems geriau sekasi mokykloje, lengviau mokytis skaityti patiems. Skaityti vaikui nuo mažens skatina ir iniciatyva „Pasakų penktadieniai“, kurios metu vaikai ir jų tėveliai kviečiami skaityti kartu žaliosiose miesto erdvėse.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaikų vaizduotės, kaip knyga“, yra pasakiusi švedų rašytoja Astrida Lindgren. Tokiu požiūriu vadovaujasi ir „Vaikystės Sodo“ komanda, šią vasarą vaikams Vilniuje, Kaune, Panevėžyje bei Klaipėdoje organizuojanti „Pasakų penktadienius“. Vaikai kartu su mokytojais kiekvieną penktadienį keliauja į kurį nors parką, ten klausosi mokytojų skaitomų knygų, diskutuoja bei mokosi skaityti patys.

„Skaitymas plėtoja vaikų kalbos ir bendravimo įgūdžius, todėl tėveliams labai svarbu skaityti ne vaikams, o skaityti kartu su vaikais, skaitant knygutę aptarti jos herojus, jų nuotaikas, iškelti tam tikras problemas, diskutuoti“, – pasakoja iniciatyvos „Pasakų penktadieniai“ kuratorė Dovilė Simovičė.

Daugiau – Gretos Vaitkūnaitės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...