captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Karoblis: JAV parama užtikrinant kritinius pajėgumus regione yra būtina

Rugpjūčio 1–2 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų Kongreso narių Robo Bishopo ir Joe Wilsono vadovaujamomis Kongreso narių delegacijomis, skelbia KAM. „Bendradarbiavimas su JAV yra viena pagrindinių Lietuvos saugumo garantijų, o JAV parama užtikrinant kritinius pajėgumus regione yra būtina“, – susitikimų metu pabrėžė ministras R. Karoblis.
G. Maksimovicz (KAM) nuotr.
G. Maksimovicz (KAM) nuotr.

Ministras su Kongreso nariais aptarė saugumo situaciją regione, padėkojo už JAV paramą padedant užtikrinti Lietuvos saugumą, pasiūlė JAV glaudžiai bendradarbiauti kibernetinio saugumo ir infrastruktūros plėtros srityse.

Kongreso nariai vizito Krašto apsaugos ministerijoje metu domėjosi apie Lietuvos indėlį, siekiant sustiprinti tarptautinį saugumą. Pasak ministro, Lietuva, nors ir būdama nedidelė valstybė, dalyvauja 9 tarptautinėse operacijose, įskaitant operacijas Afganistane, Malyje, Irake, taip pat paminėjo, kad Lietuva yra regiono lyderė paramos Ukrainai skyrime. Ministerijoje viešėję JAV atstovai pažymėjo būtinybę Aljanso narėms laikytis susitarimo dėl gynybos finansavimo, tuo tarpu krašto apsaugos ministras pažymėjo, jog Lietuvos vyriausybė ir toliau didins nacionalinį gynybos biudžetą – jau kitais metais Lietuvos gynybos reikmėms teks 2,06 proc. nuo BVP.

Krašto apsaugos ministerijos ir JAV Kongreso atstovai aptarė ir energetinio saugumo bei nepriklausomybės situaciją šalyje ir regione, sankcijas Rusijai. Ministras R. Karoblis pabrėžė Lietuvos paramą naujoms JAV paskelbtoms sankcijoms Rusijai. „Privalome ginti savo vertybes ir parodyti, kad Rusija negali elgtis kaip norinti“, – sakė krašto apsaugos ministras.

JAV Kongreso narių delegacija, vadovaujama kongreso nario Joe Wilson, vizito Lietuvoje metu aplankė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės karius Rukloje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...