Lietuvoje

2017.08.02 15:52

Už suklastotą vairuotojo pažymėjimą reali laisvės atėmimo bausmė

LRT.lt2017.08.02 15:52

Antradienį Vilniaus miesto apylinkės teisme priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje D. O. (gim. 1974 m.) kaltinamas dėl dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu, rašoma Vilniaus miesto apylinkės teismo pranešime spaudai.

Nuteistasis D. O. 2014 m. Anglijos mieste Weston-Super-Mare už 100 svarų įsigijo netikrą Lietuvos Respublikos vairuotojo pažymėjimą su jo asmens duomenimis. 2016 m. liepos 21 d., 23.30 val., Vilniaus oro uoste Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnas, atlikdamas asmens daiktų patikrinimą, aptiko netikrą vairuotojo pažymėjimą.

Apklausiamas teisme vyras savo kaltę pripažino visiškai. Paaiškino, kad 2014 m. Anglijoje pirko automobilį, kuris buvo reikalingas darbui. Vairuotojo pažymėjimą ir pasą jis buvo pametęs, todėl paprašė vieno asmens padėti gauti dokumentus. Suklastotą vairuotojo pažymėjimą panaudojo automobilio draudimui, jokių eismo įvykių nepadarė, Lietuvoje jo nėra niekam pateikęs.

Teismas, įvertinęs visas baudžiamojoje byloje ištirtas aplinkybes, taip pat atsižvelgęs į tai, kad kaltinamasis jau buvo teistas tris kartus, nors charakterizuojamas teigiamai, tačiau vengė jam paskirtų bausmių vykdymo, dar kartą nusikalto, mano, kad jam turi būti skirta laisvės atėmimo bausmė.

Teismas D. O. pripažino kaltu ir skyrė laisvės atėmimą 6 mėnesiams. Paskirtą bausmę subendrino su kitų teismų priimtais nuosprendžiais ir paskyrė galutinę subendrintą 1 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.