captcha

Jūsų klausimas priimtas

Duotas startas „The Tall Ships Races“ regatai

Antradienį Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas ,,Dzūkas“ (P12) davė startą „The Tall Ships Races“ regatai iš Klaipėdos į Ščeciną (Lenkija), rašoma pranešime spaudai. Devyniolikos šalių didieji burlaiviai lenktyniaus tarpusavyje pagal priskirtas klases. Planuojama, kad finišą jie pasieks rugpjūčio 4–5 dienomis.
Akvilės Bertulės nuotr.
Akvilės Bertulės nuotr.

Karinės jūrų pajėgos taip pat dalyvavo lydint regatos „The Tall Ships races“ burlaivius iš Suomijos jūrų uosto Turku į Klaipėdą. „Kuršis“ (M54) buvo paskirtas teisėjų laivu ir atliko regatos komunikacijos funkcijas, tuo pačiu vykdydamas praktinį karinį mokymą, tęsdamas kovinį rengimą bei patruliavimą.

Kariniame laive buvo įsikūrusi tarptautinės mokomojo buriavimo organizacijos „Sail Training International“ teisėjų komanda, kuri džiaugėsi šiemet burlaiviams itin palankiais orais bei profesionaliu „The Tall Ships Races“ priėmimu.

Iš viso šių metų regatoje dalyvauja 84 įvairaus dydžio burlaiviai. Keturi laivai iš šios burlaivių flotilės ateinantys į Klaipėdą yra mokomieji kariniai laivai: „Urania“ (Nyderlandai), „Cisne Branco“ (Brazilija), „Shabab Oman II“ (Omanas) ir „Belle Poule“ (Prancūzija).

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivai jau ne pirmą kartą talkina Didžiųjų burlaivių regatoms Baltijos jūroje. 2009 m. iš Turku (Suomija) į Klaipėdą didžiųjų burlaivių regatos flotilę lydėjo KJP štabo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis“ (N42), o 2015 m. didžiųjų burlaivių regatos startui iš Klaipėdos talkino KJP patrulinis laivas „Aukštaitis“ (P14).

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...