Lietuvoje

2015.02.14 17:46

N. Venckienė rinkimuose nori susigrumti su I. Degutiene

ELTA2015.02.14 17:46

Pirmadienį pristatytas buvusios teisėjas Neringos Venckienės kuriamas „Drąsos kelio“ partijos vadinamasis „Lietuvos sąrašas“, su kuriuo ši partija eis į rinkimus.

Pirmadienį pristatytas buvusios teisėjas Neringos Venckienės kuriamas „Drąsos kelio“ partijos vadinamasis „Lietuvos sąrašas“, su kuriuo ši partija eis į rinkimus.

Sąraše – lenktynininkas Stasys Brundza, aktorius Audrius Nakas, ekonomistas Povilas Gylys, rašytojas Algirdas Patackas, Seimo nariai Ligitas Kernagis, Aurelija Stancikienė, Saulius Stoma, kunigas Jonas Varkala, žurnalistai Valdas Vasiliauskas ir Vytautas Matulevičius, advokatas Jonas Ivoška.

Pati N. Venckienė, nors dar nėra galutinai apsisprendusi, žada kelti savo kandidatūrą Naujamiesčio vienmandatėje rinkimų apygardoje Vilniuje ir mesti iššūkį Seimo Pirmininkei Irenai Degutienei. Seime ji teigė norinti kuruoti teisėtvarkos sritį.

„Partijos ir jos sąrašo tikslas – sukurti skaidrią valstybę, įtvirtinti tikrą demokratiją, kurioje valstybės likimą spręstų patys piliečiai, o ne kriminalinių struktūrų pinigai. Visuomenės interesas turi būti visų sprendimų matas“, – sakė N. Venckienė.

Buvusi teisėja, kurią pirmadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė atleido iš pareigų, sąraše įrašyta pirmąja.

Pagrindiniu savo siekiamu tikslu partija skelbia teisėsaugos reformą ir realią kovą su korupcija. Pasak aktoriaus Audriaus Nako, partija vienys tuos, kurie nori teisingumo ir viešumo, o ne ekonominės gerovės.

Kandidatų sąraše nėra visuomenininko, aktyvaus judėjimo „Už teisingumą“ nario Dariaus Kuolio. Pasak spaudos konferencijoje dalyvavusio žurnalisto V. Vasiliausko, jis pritaria sąrašo keliamoms idėjoms, bet pats politinės veiklos imtis nenori.

V. Vasiliausko teigimu, idėjiškai „Drąsos kelio“ idėjoms artimiausios yra Lietuvos centro sąjunga, tautininkai ir Socialdemokratų sąjunga.

Pasak A. Nako, sąraše bus tiek partijos „Drąsos kelias“ nariai, tiek nepartiniai visuomenininkai, pritariantys sąrašo idėjoms.

Galutinis partijos kandidatų sąrašas turėtų būti pristatytas liepos pabaigoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.