Lietuvoje

2017.08.02 14:45

VTEK siūlo ministerijai spręsti dėl NŽT vadovo

BNS2017.08.02 14:45

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) siūlo Žemės ūkio ministerijai apsispręsti dėl Nacionalinės žemės tarnybos vadovo Danieliaus Kuprio tinkamumo eiti pareigas dėl nuolat kylančio interesų konflikto nuomojantis valstybinę žemę.

Tokią išvadą VTEK patvirtino trečiadienį posėdyje, išnagrinėjusi ŽŪM prašymą pateikti rekomendacijas dėl D.Kuprio po atlikto tarnybinio tyrimo. Anot VTEK, ministerija nustatė, kad D. Kupriui kyla nuolatinis interesų konfliktas, nes jis nuomojasi žemės sklypus 13-oje iš 50 NŽT padalinių prižiūrimų teritorijų.

Žemės ūkio viceministras Artūras Bogdanovas BNS teigė, jog ministeriją VTEK išvadą pakomentuos vėliau trečiadienį, kai ją gaus ir išnagrinės.

Pasak VTEK atstovų, kai kurie klausimai dėl D. Kuprio tiesiogiai ar netiesiogiai nuomojamų sklypų yra dar neišspręsti, juos turės nagrinėti jam pavaldūs asmenys – komisijos nuomone, jie turėtų nusišalinti, tačiau tokiu atveju nebūtų kam nagrinėti D. Kuprio prašymų.

Vienu metu ūkininkaujantis ir NŽT vadovaujantis D. Kuprys  nuomojasi maždaug 55,4 hektarus žemės iš valstybės skirtinguose regionuose, o jam tapus NŽT vadovu buvo baigti formuoti devyni žemės ūkio paskirties žemės sklypai nuomai. D. Kuprys  BNS anksčiau teigė, kad visus sklypus buvo išsinuomavęs prieš tapdamas NŽT vadovu, todėl nepadarė jokių pažeidimų. ŽŪM vadovai taip pat tvirtina, kad nuo pernai gegužės dirbdamas NŽT vadovu, iš valstybės neišsinuomojo naujų žemės sklypų.

ŽŪM patikrinimo metu taip pat nustatyta, kad pirmosiomis vadovavimo dienomis D.Kuprys galėjo daryti poveikį NŽT Varėnos skyriaus vedėjui Alvydui Vencevičiui.

Delfi.lt vasarį skelbė, kad tuo metu, kai vyko tyrimas dėl D. Kuprio, NŽT Varėnos skyriaus vedėjas Alvydas Vencevičius savo vadovui pranešė, kad pagal jo prašymą Varėnos rajone, Sarapiniškėse dar 2012-ųjų spalį jam buvo suprojektuoti devyni 18,5 hektaro ploto žemės ūkio paskirties sklypai, dėl dviejų jų nuomos sutartys pasirašytos anksčiau, dar D. Kupriui  nevadovaujant NŽT. Kaip portalui tvirtino A. Vencevičius, jis pasirašė sutartis ir dėl likusių septynių sklypų nuomos, bet parašo nepadėjo D. Kuprys.

ŽŪM šių metų pradžioje jau tyrė D. Kuprio  veiklą, tačiau pažeidimų nerado. Vis dėlto pasirodžius informacijai, kad D. Kuprys galėjo  piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, išsinuomodamas valstybinę žemę Varėnos rajone, kovo pradžioje VTEK rekomendavo tyrimą atnaujinti ir praplėsti.

Populiariausi

Aurelijus Veryga

Lietuvoje

2020.09.21 13:32

Veryga: būtų gerai savaitę susilaikyti nuo kelionių į Radviliškį Savivaldybės atstovė: rajone itin trūksta medikų; atnaujinta 15.09