captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jūros šventę puošė ir Omano Karališkojo karinio laivyno burlaivis

Tolimas ir egzotiškas Omanas kaip niekad priartėjo prie Lietuvos. Per Jūros šventę čia pirmą kartą lankėsi Omano Karališkojo karinio laivyno burlaivis „Shabab Oman II“, papuošęs Klaipėdos uosto krantines. Burlaivis, kurio pavadinimas lietuviškai reiškia „Omano jaunimas“, keliaudamas po pasaulį ne tik reprezentuoja Omano Sultonatą, bet ir atlieka mokomojo laivo funkcijas. Kiekviena burlaivio kelionė – tai vis naujas labai ilgos ir garbingos Omano jūreivystės istorijos puslapis.
jurossvente.lt nuotr.
jurossvente.lt nuotr.

„Visų pirma, pavadinimas „Shabab Oman“ reiškia „Omano jaunimą“. Jei klausiate apie laivo misiją, jis turi dvi svarbiausias funkcijas: pirma, tai Omano ambasadorius, plaukiojantis po pasaulį ir skleidžiantis draugystę tarp skirtingų tautų. Kita  misija – atlikti mokomojo laivo funkciją Omano jaunuoliams“, – pasakoja burlaivio „Shabab Oman II“ vadas Ali Al-Hosni.

Vardą burlaiviui pasiūlė Omano sultonas Qaboosas bin Saidas al Saidas. Jo nuomone, laivo pavadinimas tarsi susieja maždaug 5 tūkst. metų skaičiuojančią jūrinės valstybės istoriją ir šalies dabartį, besiremiančią draugystės ir tolerancijos principais.

„Pats svarbiausias dalykas, kuo Omanas žavi ir traukia žmones, jo žmonių nuoširdumas ir paprastumas. Žmonių geranoriškumas šitame besikeičiančiame pasaulyje yra nuostabus. Jis yra kerintis, užburiantis ir kiekvienas, kuris aplankė „Shabab Oman II“ Klaipėdoje Jūros šventės metu, išsinešė tą dalį šilumos ir aš net neabejoju, kad Lietuva ir Omanas greitai taps labai artimos ir draugiškos valstybės, ir žodžio „egzotika“ tarp mūsų nebeliks“, – tikisi Omano Sultonato garbės konsulė Lietuvoje Boleta Senkienė.

Nusikelkite į šį tristiebį burlaivį Gabrielės Kloniūnaitės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...