captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvoje viešintis JAV kongresmenas: Rusijai siunčiamos dvi žinios

Lietuvoje viešintys JAV Kongreso nariai domisi Lietuvos energetiniais projektais bei pritaria, kad juos būtina spartinti bei vystyti. Taip pat nebuvo išvengta ir „Zapad 2017“ karinių pratybų temos.
„Patriot“ raketos, Reuters/Scanpix nuotr.
„Patriot“ raketos, Reuters/Scanpix nuotr.

Anot JAV Atstovų rūmų gamtinių išteklių komiteto ir ginkluotųjų pajėgų komiteto nario Mike`o Turnerio, Klaipėdoje esantis suskystintų dujų terminalas yra itin svarbus instrumentas didinant Lietuvos energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos, todėl JAV itin suinteresuota prisidėti prie dujų eksporto į Baltijos šalis.

„Terminalas gali būti labai rimtas instrumentas tą rinką laisvinant. (...) JAV dalyvavimas gali padėti mažinti regiono energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos. Tai yra nacionalinio saugumo klausimas. Mes matome, kad tai padėtų ir viso regiono nepriklausomybei. Mes norime tai pagerinti ir paspartinti“, – teigia M. Turneris.

Jis taip pat užsiminė, kad ilgų distancijų žemė-oras tipo raketų „Patriot“ dislokavimas yra akivaizdus perspėjimas Rusijai prieš rugsėjį vyksiančias karines pratybas „Zapad 2017“.

„Mes labai kritiškai žiūrime į tai, kas vyks „Zapad 2017“ metu. Mes galime atgrasyti ir nusiųsti Rusijai žinią, kad pratybų peraugimas į karinius veiksmus prieš mūsų NATO partnerę nebus toleruojamas“, – teigia kongresmenas.

Kalbėdamas apie šio vizito svarbą, Seimo narys, buvęs ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis pabrėžė, kad jis yra itin reikšmingas Lietuvai.

„Tai yra žmonės, kurie yra svarbiausi Vašingtone. (...) Šie žmonės mums padėjo įstoti į NATO, atvėrė JAV dujas, padėjo kovoti su visomis Rusijos agresijomis regione. Ir kol turime šių žmonių paramą, tol galime būti ramūs. Šie žmonės lemiamu momentu turės nuspręsti, ar siųsti pajėgas, ar ne“, – teigia parlamentaras.

Daugiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...