captcha

Jūsų klausimas priimtas

Į Lietuvą grįžo „Misija Sibiras“ dalyviai

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasitiko iš ekspedicijos po lietuvių tremties vietas Irkutske sugrįžusius „Misijos Sibiras‘17“ dalyvius ir pakvietė juos pusryčių.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Irkutske sovietų represijų laikotarpiu buvo ištremta daugiau nei 12 tūkstančių lietuvių. Dvi savaites „Misijos Sibiras“ dalyviai tvarkė Tuluno bei Nižne-Udinsko rajonuose esančias kapines, bendravo su Sibire likusiais tremtiniais iš Lietuvos.

„Pagrindinis tikslas – grįžti į Irkutską, kur nebuvome 10 metų. Taip pat, tose vietose, kurios dar nebuvo lankytos, išsaugoti mūsų istoriją. Sutvarkėme 8 kapines, pastatėme 9 kryžius“, – apie ekspedicijos tikslus pasakoja šio projekto vadovas Ignas Rusilas.

Anot jo, ne ką mažiau svarbi projekto dalis ekspedicijos dalyvių lauks jau po visko.

„Svarbiausia dalis – pristatymai. Pernai vyko daugiau nei 300 pristatymų. Per tuos pristatymus pasiekiame jaunus žmones“, – teigia I. Rusilas.

Anot į Sibirą vykusių žmonių, ten sutiktų lietuvių emocijos buvo kuo puikiausios.

„Lietuvių reakcijos panašios kaip ir mūsų, kai juos sutikome Sibire – labai malonu, labai gera. Dažniausiai klausia, kaip ten, Lietuvoje“, – pasakoja viena ekspedicijos dalyvė.

Prezidentė dvi savaites Sibire ekspedicijoje praleidusius jaunuolius vaišino lietuvišku maistu, savo šilauogėmis ir obuolių sultimis.

Pasak orezidentės, pilietiškas ir sąmoningas jaunimas yra mūsų šalies stiprybė ir ateitis. „Misija Sibiras“ – išskirtinis mūsų skaudžios istorijos įprasminimas ne tik saugant atmintį, bet ir perduodant ją ateities kartoms. Kol atsimename, kokią kainą tauta sumokėjo už laisvę, tol niekuomet nepritrūksime stiprybės kovoti už savo šalį.

Prezidentės teigimu, tikroji dalyvių misija prasideda būtent dabar – šviesti, mokyti, ugdyti kitus, perteikiant ekspedicijos tikslus ir įspūdžius. Tai galimybė dar sykį pagerbti tremtinius, politinius kalinius, laisvės kovų dalyvius, be kurių pasiaukojimo nebūtų šių dienų Lietuvos. Prezidentė palinkėjo, kad jaunimui nepritrūktų jėgų tęsiant pradėtą misiją – taip, kaip jos netrūko keliaujant po atšiaurias vietoves, tvirtai laikantis komandoje, tvarkant sunkiai atpažįstamas lietuvių kapines.

Šiemet „Misija Sibiras“ projektas prisijungė prie prezidentės inicijuotos socialinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“. Iš ekspedicijos Sibire grįžę misijos dalyviai lankysis vaikų globos namuose, vaikų dienos centruose ir pasakos okupacijos ir trėmimų istoriją.

Išsamiau – įrašuose.

BNS nuotr.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...