captcha

Jūsų klausimas priimtas

Karveliškių kapinėse esantys kapai skęsta ir po nedidelio lietaus

Vilniaus rajone esančiose Karveliškių kapinėse tėvo kapą lankanti vilnietė Inga Lasauskienė neslepia pasipiktinimo – net po nedidelio lietaus kapas skęsta vandenyje, o šią problemą žinanti Vilniaus miesto savivaldybė esą jos nesprendžia. Tuo metu savivaldybės atstovai teigia, kad nepaisant to, jog kapinės įrengtos labai drėgnoje vietoje, su vandeniu stengiamasi kovoti. 
15min.lt nuotr.
15min.lt nuotr.

Kaip 15min pasakojo vilnietė, jos tėvas Karveliškių kapinėse palaidotas jau 19 metų, tačiau jos tėvo ir dar vieno žmogaus kapus vanduo užlieti ėmė palyginti neseniai.

„Pavasarį tirpstant sniegui kapas buvo labai smarkiai užpiltas – tik strypelių viršus matėsi“ – pasakojo ji.

Anot I. Lasauskienės, po skundų kapų tvarkytojai iškasė šulinį lietaus vandens surinkimui, tačiau jis problemos neišsprendė.

„Atvirkščiai – dar didesnės balos. Dabar kai tik lietus – kapas visiškai paskendęs“, – piktinosi ji.

Kapinių administracijos atstovai vilnietei sakė dėl šios problemos kreipęsi į Vilniaus miesto savivaldybę, į jos specialistus I. Lasauskienė kreipėsi ir pati, tačiau bėdų esą nesumažėjo.

Paskutinį kartą apie užlietą kapą savivaldybei moteris pranešė penktadienį, tačiau 21 valandą nuvažiavusi pasižiūrėti, kaip viskas atrodo, I.Lasauskienė rado tą pačią balą.

„Savivaldybė nieko nedaro, absoliučiai. Kapas visą laiką vandenyje, taip anksčiau nebuvo. Pasodinau gėles – užpylė kapą, viskas nuvyto. Vėl pasodinau gėles, praėjo keturios dienos, palijo lietus ir vėl tas pats. Tokio vaizdo aš matyti nenoriu“, – pykčio neslėpė ji.

Kapinės – labai drėgnoje vietoje

Vilniaus miesto savivaldybės Miesto aplinkos ir tvarkymo skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius 15min teigė, kad savivaldybė Karveliškių kapinėse dar praėjusiais metais įrengė 11 lietaus vandens surinkimo šulinių į kuriuos patenka po gausaus lietaus ar atlydžio susikaupęs vanduo.

„Toks šulinys įrengtas ir šalia apsemtų kapų“, – pabrėžė jis.

Anot G. Runovičiaus, Karveliškių kapinės įrengtos labai drėgnoje vietovėje, be to, esant ilgalaikiam ir gausiam lietui, vandens surinkimo šuliniai persipildo ir apsemia kai kuriuos kapus.

„Apsėmus kapus Karveliškių kapinėse, Vilniaus miesto savivaldybė nedelsiant įpareigojo administruojančią bendrovę „Naujininkų ūkis“ išsiurbti susikaupusį vandenį. Skaičiuojama, kad lietaus nuotekų surinkimo automobiliai surinko apie 56 kubus vandens. Dabar visose Karveliškių kapinėse sausa“, – aiškino jis.

Anot savivaldybės atstovo, šiuo metu tariamasi su specialistais, kaip spręsti šią problemą.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close