Lietuvoje

2017.07.31 18:02

Keliuose žūsta vis daugiau: specialistai ieško priežasčių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.07.31 18:02

Šiais metais Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 110 žmonių – tai 11 daugiau negu per tą patį laikotarpį pernai. Policija pastebi, kad saugumo priemonių diegiama vis daugiau, o neblaivių vairuotojų mažėja, tad liūdną statistiką greičiausiai lemia paprasčiausias neatidumas ir nepamatuota rizika. 

Per savaitę iki praėjusio ketvirtadienio šalies keliuose įvyko 79 eismo įvykiai, kuriuose žuvo 8, sužeisti 88 žmonės. Palyginus šios savaitės avaringumo statistiką su praėjusių metų ta pačia savaite, įvyko dešimčia eismo įvykių daugiau, žuvo 5-iais žmonėmis daugiau. 

Statistika rodo, kad eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, skaičius pastaraisiais metais mažėjo, kaip ir eismo įvykių skaičius dėl neblaivių vairuotojų kaltės – šių per metus sumažėjo ketvirtadaliu. Liūdną paskutinių dienų statistiką pareigūnai sieja tik su vasariškais orais eismo dalyvių išsiblaškymu.

„Šie skaičiai iš tikrųjų šoktelėjo būtent per pastarąsias dvi savaites. Tai nėra labai dideli skaičiai, bet bet kokiu atvejų 14 procentų daugiau žuvusių Lietuvos keliuose – tai verčia sunerimti“, – sako Kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys. 

Plačiau – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt