captcha

Jūsų klausimas priimtas

Konstanco naktiniame klube buvo ir lietuviai: mus išgelbėjo penkios minutės

Vokietijos mieste Konstance gyvenanti lietuvė Simona Miliūtė vasarą pas ją leidžiančią seserį Sandrą ir dar vieną bičiulį lietuvį šeštadienį nusivedė į naktinį klubą „Grey“. Jau sekmadienio paryčiais čia sugriaudėjo šūviai: lietuvių grupelė tapo išpuolio liudininkais.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Per ataką žuvo vienas klubo lankytojas, o dar mažiausiai trys žmonės buvo sužeisti. Patį šaulį mirtinai sužeidė per kelias minutes į įvykio vietą atskubėjusi policija – jis mirė pakeliui į ligoninę.

Pasigirdus šūviams, apie pusę penkių ryto, klube „Grey“ linksminosi ir Konstance apie trejus metus gyvenanti lietuvė S. Miliūtė. Kartu su ja buvo jos sesuo Sandra ir dar vienas bičiulis lietuvis Andrius Mačys.

Pastarasis 15min teigė, kad jam „į koją pataikė kulka ar šratas“: „Eisiu į ligoninę, kad nors dezinfekuotų skylutę kojoje.“

„Šis klubas didelis, jame yra keturios salės. Tiesiog atsimenu, kaip pamačiau atbėgančią padavėją, kuri šaukė: „Bėkite, bėkite lauk!“

Tada kažkas atidarė duris, ir pradėjome bėgti į tokią uždarą terasą lauke, kurioje rūkoma. Griebiau sesę už rankos, draugą irgi, ir ėmėme bėgti. Girdėjome šūvius viduje. Vieni žmonės pradėjo lipti per tokią aukštą tvorą, aš pasislėpiau už suoliuko.

Kažkas dar išspyrė duris. Bet paskui niekam nebeleido bėgti ir duris uždarė. Chaosas kažkoks, panika“, – 15min pasakojo S. Miliūtė.

Per kelias minutes atskubėjo policininkai, kurie, anot lietuvės, visų pirma, visiems pasakė „gulėti ir nekelti galvų“.

„Tada paprašiau, kad policija mane išvestų, nes dar buvau viduje. Girdėjau gal 10-20 šūvių, o užpuoliką, kiek supratau, sustabdė lauke.

Mes su sese ir draugu kaip tik tuo metu, kai pradėjo šaudyti, jau galvojome išeiti iš klubo. Daug kas jau ėjo laukan, bet aš sakiau, kad dar pasilikime. Tai buvo 5 minučių momentas... O gal mūsų nebūtų likę?“ – sakė S. Miliūtė.

„Šiaip savaime aišku, kad buvo didelė panika. Visi bėgo į gatvę slėptis į krūmus. Aš pats stovėjau keli metrai nuo policijos patrulių prie gatvės ir tada nukovė tą šaulį.

Vis dar negerai jaučiuosi, klube liko mano daiktų, kuriuos nežinau kokiu būdu reikės atsiimti. Turiu rūbinės žetoną. Visas Konstancas pakraupęs“, – 15min teigė ir A. Mačys.

Naktinis klubas „Grey“ – naujokas Konstanco pramogų pasaulyje. Pasak S. Miliūtės, klubas duris atvėrė vos prieš kelis mėnesius. „Grey“ įsikūręs pramoninėje miesto zonoje, netoli oro uosto.

„Čia visi klubai netoli vienas kito. Tuo metu, kai pradėjo šaudyti, klubas buvo beveik pilnas, čia buvo keli šimtai žmonių“, – 15min teigė Simona.

Lietuvė pastebėjo, kad vos pasigirdus šūviams klube iškart imta atidarinėti duris, o pastarųjų – netrūksta: „Ten visur iš lauko durys. Tame pačiame pastate dirbu ir žinau, kad visuose šonuose yra durys. Kokios penkerios ar šešerios.“

Panašių išpuolių Vokietijoje pastaraisiais metais įvyko ne vienas ir ne du, o penktadienį viename Hamburgo prekybos centre peiliu švaistėsi 26-erių palestinietis. Per ataką vienas žmogus žuvo.

„Na, nežinau, mes jaučiamės saugiai. Pas mus daug policijos. Čia pasienis, tad, pavyzdžiui, privalai nešiotis su savimi pasą – policija turi teisę tave sustabdyti gatvėje.

Čia, Konstance, juk irgi atsiuntė daug prieglobsčio prašytojų, pastatė angarus, atvežė pabėgėlius. Dabar viskas jau išardyta, bet žmonių atkraustė nemažai. Šiaip absoliučiai jokių problemų nekyla, gal tik kiek padaugėjo sunkių nusikaltimų.

Policijos prieš trejus metus, kai atsikrausčiau, išvis nebūdavo matyti, o dabar – kur kas daugiau.

Aš jaučiuosi saugiai, tačiau toks išpuolis vis tiek sukrečia – kaip tik vyksta vyno šventė, gerai, kad šaudė ne per ją“, – tvirtino S. Miliūtė.

Kadangi nežinoma, ar 34 metų užpuolikas veikė vienas, virš miesto ankstų sekmadienio rytą skraidė sraigtasparnis, taip pat budėjo policijos specialiosios pajėgos. Yra pranešimų, kad išpuolis nelaikomas teroristiniu ir siejamas su nusikalstamomis gaujomis.

Tiesa, „Stern“ šaltiniai policijoje teigė, kad klube šaudė irakietis. Jis esą į Vokietiją atvyko gerokai anksčiau, o ne su 2015–2016 metų migrantų banga.

Konstancas yra Vokietijos Badeno–Viurtembergo žemėje, pačiuose šalies pietuose, prie sienos su Šveicarija. Mieste gyvena kiek daugiau nei 80 tūkst. žmonių.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...