Naujienų srautas

Lietuvoje2013.05.21 09:26

Siekia bausti ne prostitutes, o jų klientus

Visuomeninės organizacijos siekia inicijuoti įstatymų pakeitimus, kad prostitutės nebūtų baudžiamos, o kriminaliniais nusikaltėliais būtų laikomi tie, kurie perka jų paslaugas.  

Visuomeninės organizacijos siekia inicijuoti įstatymų pakeitimus, kad prostitutės nebūtų baudžiamos, o kriminaliniais nusikaltėliais būtų laikomi tie, kurie perka jų paslaugas.

Jų teigimu dabartinė sistema nesprendžia problemos. Teisingumo ministras Juozas Bernatonis sako, kad tokiom paslaugom nesinaudojantis ir neturintis asmeninės patirties. Ministras teigia, kad siūlomas pataisas teiktų tik išsprendus aktualesnes problemas.

Kaip ir daugelyje Europos Sąjungos (ES) šalių Lietuvoje gali būti baudžiamos ir prostitutės ir jų paslaugas perkantys klientai. Tačiau visuomeninė organizacija dingusių žmonių paramos centras teigia, kad pernai Lietuvoje už tai buvo nubaustos pusė tūkstančio moterų ir tik vienuolika vyrų, o per šiuos metus vien Vilniuje 85 moterys ir tik vienas vyras. Prieš prekyba žmonėmis kovojanti organizacija teigia, kad beveik visas prostitutes kontroliuoja suteneriai, todėl jos esančios smurto aukos ir ragina keisti įstatymus, kad būtų baudžiamos ne prostitutės, o jų klientai.

„Švedijoje yra taip pat kriminalizuotas prostitucijos paslaugų pirkimas ir ten prostitucijos ir prekybos žmonėmis sumažėjo. Juk vežama parduoti daiktą ten, kur jį perka, taip pat ir moterį, bet jei bijo pirkti, kaip šiuo atveju Švedijoje, tai reiškia, kad neapsimoka vežti į Švediją tą prekę, geriau kitur vežti“, – aiškina Dingusių žmonių šeimų paramos centro tarybos pirmininkė Ona Gustienė.

Visuomeninės organizacijos ragina Lietuvos politikus sekti Švedijos pavyzdžiu, nes dabartinė padėtis pasak jų, palanki suteneriams - esą  bijodamos būti nubaustos prostitutės paprastai nesikreipia į teisėsaugą.

„Aš girdėjau apie tai, bet kadangi tom paslaugom nesinaudoju, tai asmeninio patyrimo neturiu. Aš manau, kad Seimas padiskutuos – tas siūlymas nėra naujas ir priims teisingą sprendimą – tikrai neturiu savo nuomonės“, – sako teisingumo ministras Juozas  Bernatonis.

Ministras į klausimą, ar jis teigtų panašų siūlymą, atsakė, „galbūt tuomet, kai išspręsim aktualesnius Lietuvai klausimus“.

Visuomenininkai informavo, kad įstatymo projektą, pagal kurį būtų baudžiamos ne prostitutės, o jų klientai rengia ir Prancūzijos parlamentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23