captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kauną papuoš septyni nauji dizaino objektai

Kauno miesto savivaldybė paskelbė antrus metus iš eilės vykstančio idėjų konkurso „Kauno akcentai“ dizaino objektų srities nugalėtojus.
E. Šlėvės/Realisbeautiful.lt nuotr.
E. Šlėvės/Realisbeautiful.lt nuotr.

Iš 22 konkursui pateiktų idėjų į miesto ritmą įsilies ir jį papildys 7 dizaino akcentai. Laimėtojais paskelbti šie darbai: Dariaus Augulio įmonės dizaino idėja „Diafragma“, Tado Vosyliaus idėja „Saulutė“, Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos dizaino objektų idėja „Kaunas – Šv. Jokūbo kelio perlas“, Renato Šukio ir Karolio Kasikausko („Idwhite“ dizaino studija) dizaino objekto idėja „Sala“, viešosios įstaigos „Ars et mundus“ idėja „Skulptūrinė kompozicija Abraomui Mapu“ bei viešosios įstaigos „Inovatyvūs kūrybiniai projektai“ dizaino objekto idėjos „Fontanas“ ir „Ekomobilis“.

Pasak miesto savivaldybės pranešimo, šį kartą menininkai bei kūrybiški kauniečiai buvo kviečiami teikti dizaino objektų idėjas, kurios būtų funkcionalios, atspindėtų Kauno savitumą, jo tradicijas ir šiandieninį miesto ritmą.

„Džiugu, kad konkursas sulaukia vis solidžiau parengtų autorių darbų. Komisijai, kuriai norėčiau padėkoti už profesionalumą ir sklandų komandinį darbą – vertinant darbus teko nelengva užduotis. Reikėjo atrinkti būtent juos tokius, kurie ne tik efektingai gali atrodyti realybėje ir aprašymuose, bet kurie iš tiesų būtų funkcionalūs, tarnautų miestiečiams ne vien kaip dekoratyvūs akcentai“, – sakė Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas, komisijos pirmininkas Saulius Rimas.

„Pateiktos idėjos buvo labai skirtingo lygio ir kokybės, todėl buvo sunku atrinkti laimėtojus, taikyti tuos pačius kriterijus visiems darbams. Buvo pateikta labai daug meninių kūrinių, bet ne dizaino elementų, trūko praktiškumo, funkcionalumo, įgyvendinimo galimybės ribotos. Geriausią įspūdį paliko šviečiančios „Salos“ ir dangčiai „Saulutė“. Tai labiausiai atitiko konkurso kvietimą teikti dizaino objektų idėjas, kurios nesunkiai atkartojamos, gali būti vystomos ir plėtojamos. Ateityje siūlyčiau kūrėjams labiau susitelkti į technologinę bei praktinę pusę, o ne tik į meninę raiškos formą“, – teigė komisijos narys, dizaineris Nauris Kalinauskas.

Iki rugpjūčio 11-osios menininkai dar kviečiami konkursui „Kauno akcentai“ siūlyti vaizduojamojo meno kūrinių idėjas, kurios simbolizuotų Lietuvos valstybingumą, įamžintų bei atspindėtų valstybės atkūrimo šimtmetį Kauno kontekste. Konkursui siūlomi kūriniai turi architektūriškai, urbanistiškai ir meniškai įsikomponuoti pasirinktoje aplinkoje, nekelti asociacijų su kitais miestais, turėti meninę vertę, būti išskirtiniai, originalios formos bei turinio.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...