captcha

Jūsų klausimas priimtas

Teisėjų taryba pritarė dėl bylas vilkinusios ir nepagarbiai bendravusios teisėjos atleidimo

Neeiliniame Teisėjų tarybos posėdyje penktadienį vienbalsiai patarta prezidentei atleisti Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėją Sonatą Bieliauskienę, nes ši nepagarbiai elgėsi su teismo darbuotojais, vilkino bylas, o jas nagrinėjo nebūdama pasirengusi.
Asociatyvinė BNS nuotr.
Asociatyvinė BNS nuotr.

Už patarimą atleisti teisėją balsavo visi 17 dalyvavę tarybos nariai.

Šalies vadovė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl patarimo atleisti S. Bieliauskienę pažeminus teisėjo vardą. Prezidentė taip pat sustabdė civilines bylas nagrinėjusios teisėjos įgaliojimus, iki bus priimtas sprendimas dėl jos atleidimo iš pareigų.

„Teisėjams keliami itin dideli etinio ir moralinio pobūdžio reikalavimai. Nuolatinis konfliktavimas, praleidžiami terminai procesiniams veiksmams atlikti, skiriama daugiu nei nustatyta, nesprendžia procesinių dokumentų priėmimo klausimų, skiriama daugiau parengiamųjų nei numatyta įstatyme, nevengia moralizuoti proceso dalyvių – tai rodo, kad aplaidžiai atlieka savo pareigas“,  – sakė prezidentės patarėja Indrė Pukanasytė.

S. Bieliauskienė į posėdį neatvyko. Nacionalinė teismų administracija telefonu susisiekė su ja, pokalbis buvo įrašytas, ji sutiko kalbėti ir paminėjo, kad nedalyvaus ir spręsti tarybos nuožiūra.

„Ji informuota, todėl galime svarstyti klausimą jai nedalyvaujant“, – sakė Teisėjų tarybos pirmininkas Rimvydas Norkus.

„Prezidentė nuolat pabrėžia, kad teisėjams taikomi ne tik labai aukšti profesionalumo, bet ir elgesio, moralės ir etikos reikalavimai. Nuo teisėjo darbo kokybės priklauso žmonių pasitikėjimas ir teisingumu, ir visa valstybe. Todėl teisėjo elgesys tiek darbe, tiek už teismo durų turi būti nepriekaištingas“, – anksčiau skelbė prezidentūra.

Teisėjų garbės teismas liepos pradžioje pasiūlė prezidentei atleisti S. Bieliauskienę iš pareigų, nes ji nemandagiai, nekorektiškai ir nepagarbiai elgėsi su teismo darbuotojais, nuolat su jais konfliktavo, įžeidinėjo ir menkino, taip pat neprofesionaliai nagrinėjo bylas – nuolat darė procesinius pažeidimus. Su šia teisėja atsisakė dirbti teismo sekretoriai ir padėjėjai. Teisėja, kalbėdama su darbuotojais, menkindama vadino „aptarnaujančiu personalu“ vartojo tokias frazes: „prikąsk liežuvį“, „pasuk propelerį“, „dub dubom“

„Nepavyko išspręsti per pokalbius su teisėja dėl bendravimo ir procesinių pažeidimų“, – posėdyje sakė Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininkė, tarybos narė Loreta Braždienė.

Atlikus teisėjos nagrinėjamų bylų patikrinimą, paaiškėjo, kad S. Bieliauskienė vilkina bylų nagrinėjimą, nepakankamai motyvuoja priimamus sprendimus, netinkamai pasirengia bylų nagrinėjimui, keičia priimtus procesinius sprendimus.

Teisėja jau kartą buvo bausta. Prieš penkerius metus Teisėjų garbės teismas jai skyrė drausminę nuobaudą – pastabą.

Teisėjų garbės teismas liepos 3 dieną konstatavo, kad S. Bieliauskienė išvadų nepadarė, jos elgesys nepasikeitė.

„Teisėja S. Bieliauskienė šiurkščiai pažeidė Teisėjų etikos kodekso reikalavimus ir taip pažemino teisėjo vardą, padarė žalą teismų autoritetui visuomenėje, todėl toks elgesys nesuderinamas su teisėjo pareigomis ir yra pagrindas priimti Teismų įstatyme numatytą sprendimą – siūlyti prezidentei atleisti S. Bieliauskienę iš pareigų“, – rašoma Teisėjų garbės teismo sprendime. Šis sprendimas per dešimt dienų galėjo būti skundžiamas Aukščiausiajam Teismui, tačiau teisėja šia teise nepasinaudojo.

Dėl nepagarbaus elgesio su teismo darbuotojais pernai buvo atleista Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėja Virginija Jurkštienė. Ji atsistatydino pati.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...