captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vaikų mityba vasarą: ne visi maitinasi sveikiau

Įprasta manyti, kad vasarą tiek suaugusiųjų, tiek vaikų mityba tampa įvairesnė ir sveikesnė. Tačiau VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės gydytojas gastroenterologas doc. dr. Vaidotas Urbonas pastebi, kad vasarą, kai vaikai atostogauja, yra sunkiau stebėti, ką jie valgo.
Joseph Gonzalez/Unsplash nuotr.
Joseph Gonzalez/Unsplash nuotr.

„Vasara yra tas periodas, kai vaikai ragauja daugiau ir įvairaus maisto. Vasarą vaikai turi daugiau laisvo laiko, tad verta juos pakviesti į virtuvę ir parodyti, kaip gaminamas maistas, koks yra sveikas ir nesveikas maistas“, – pataria V. Urbonas.

Tačiau, pasak gydytojo, nors vasarą yra galimybė rinktis natūralesnio maisto, sunkiau kontroliuoti, ką vaikai valgo.

„Į mokyklą nereikia eiti ir vaikas gali ilgiau būti prie kompiuterio ar televizoriaus, jis mažiau eina į lauką. Atsirado nauja tendencija, ko anksčiau nebuvo. Jeigu yra priklausomybė kompiuteriniams žaidimams, vaikas kone visą parą praleidžia prie kompiuterio ir jam nerūpi, ar vasara, ar žiema, jis neina į lauką, mažai juda. Sėdėdamas prie kompiuterio jis dažnai valgo vadinamąjį maistą-šlamštą“, – pastebi V. Urbonas.

Gydytojas pabrėžia, kad tie vaikai, kurie eina vėlai miegoti, vartoja daugiau nesveiko maisto, lyginant su vaikais, einančiais miegoti anksti.

Plačiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...