captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Valstiečiai“ dėl koalicijos jau susitarė su Lenkų rinkimų akcija?

Kol Socialdemokratų partijos skyriuose vyksta apklausa dėl galimybių ir toliau dirbti valdančiojoje koalicijoje su „valstiečiais“, pastarieji dėl bendradarbiavimo galbūt jau susiderėjo su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovais. „Negalėčiau to nei patvirtinti, nei paneigti“, – trečiadienį po Seime vykusio „valstiečių“ vadovybės ir premjero Sauliaus Skvernelio susitikimo LRT.lt sakė LLRA-KŠS lyderis Valdemaras Tomaševskis.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Panašiai apie tokios koalicijos galimybę kalbėjo ir viena įtakingiausių „valstiečių“ atstovių, Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė: „Negalėčiau tokios informacijos nei paneigti, nei argumentuotai patvirtinti. Iš tikrųjų tarp LLRA-KŠS [narių] yra labai darbingai ir geranoriškai nusiteikusių kolegų, kurie daugeliu atvejų palaikė valdančiosios daugumos sprendimus. Bet sutarčių kol kas man dar neteko matyti.“

Nenori laukti skyrybų ar naujų vedybų

R. Baškienė taip pat aiškino, esą iki kito trečiadienio dar bus laukiama aiškaus socialdemokratų atsakymo, ar jie iš tikrųjų nusiteikę dirbti valdančiojoje daugumoje.

„Vis girdime, kad mes esame jiems nepriimtini partneriai. Kai sulauksime jų atsakymo, svarstysime kitus (valdančiosios koalicijos – LRT.lt) variantus. Nenorime laukti rugsėjo 20 d., kai socialdemokratai planuoja gauti iš savo skyrių atsakymus dėl buvimo koalicijoje, nes Seimo rudens sesiją norime pradėti atsakingai ir pasiruošę rimtiems darbams, o ne skyryboms ar kažkokioms naujoms santuokoms“, – teigė R. Baškienė.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tvirtino, esą jokios derybos dėl galimos koalicijos su LLRA-KŠS nevyksta ir jo vadovaujama partija Seime tebedirba vadovaudamasi koalicine sutartimi su socialdemokratais: „LLRA-KŠS mus palaiko dėl tam tikrų sprendimų ir, kol socialdemokratai nepasitraukę iš valdančiosios koalicijos, susitarimo su jais pažeisti esame nenusiteikę“.

Socialdemokratai – ne arkliai

„Mes – ne arkliai, mūsų skubinti nereikia. Ultimatumai mums taip pat nepriimtini“, – į „valstiečių“ skubinimą kuo greičiau priimti sprendimus atkirto socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas.

Jis nusiteikęs palaukti, kol partijos skyriai pareikš savo nuomonę dėl dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje.

Pasak G. Palucko, biudžeto projektas ir mokesčių pakeitimo projektai Seimą pasieks ne anksčiau rugsėjo pabaigos, todėl „valstiečių“ reikalavimus kuo greičiau pateikti atsakymą dėl koalicijos ateities jis vertinąs skeptiškai: „Mūsų partijoje ir jos frakcijoje Seime vyksta diskusijos. Ir tai – normalu. Bet, kai bus priimtas sprendimas dėl dalyvavimo koalicijoje su „valstiečiais“, jis bus privalomas visiems.“   

Konservatoriai valdžios nenori?

Kaip pasielgtų konservatoriai, jei „valstiečiai“ į valdančiąją koaliciją vietoj socialdemokratų prisiviliotų LLRA-KŠS?

Susisiekti su konservatorių lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu nepavyko, tačiau Seimo kuluaruose kalbama, kad jis skeptiškai vertina dalyvavimą valdančiojoje koalicijoje su „valstiečiais“.

Kaip teigė vienas įtakingas socialdemokratas, esą konservatorius neiti į valdžią skatina augantys jų reitingai ir kol kas „valstiečių“ suteikiamos galimybės politinių mainų pagalba įgyvendinti savus planus. Tai įrodė neseniai įvykęs susitarimas su „valstiečiais“ dėl Miškų įstatymo pataisų palaikymo, gaunant už tai pridėtinės vertės mokesčio lengvatos šildymui sugrąžinimą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...