Lietuvoje

2017.07.26 14:25

Ministerija dar kartą prašo etikos komisijos įvertinti NŽT vadovo veiklą

LRT.lt2017.07.26 14:25

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) baigė tarnybinį patikrinimą Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovo Danieliaus Kuprio atžvilgiu įtariant, kad jis galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus nuomodamasis valstybinę žemę, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

D. Kuprys savo vardu yra sudaręs valstybinės žemės nuomos sutartis skirtinguose rajonuose. ŽŪM sudaryta komisija nustatė, kad tapęs NŽT direktoriumi D. Kuprys veikė galimai turėdamas privatų interesą dėl valstybinės žemės naudojimo Ignalinos, Panevėžio, Kelmės, Kupiškio, Varėnos, Zarasų rajonuose.

ŽŪM komisija, įvertinusi D. Kuprio tarnybinių pareigų netinkamo atlikimo derinant viešuosius ir privačius interesus faktus, nustatė, kad jis, eidamas NŽT direktoriaus pareigas, atliko veiksmus, susijusius su jo kaip privataus asmens interesais. Kadangi nėra pasibaigę santykiai tarp D. Kuprio ir NŽT dėl valstybinės žemės nuomos, komisijos nuomone, šios įvardintos aplinkybės sukelia nuolatinį interesų konfliktą D. Kupriui einant NŽT direktoriaus pareigas.

Komisijos išvada dėl padaryto tarnybinio nusižengimo perduota įvertinti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Jos prašoma kuo skubiau įvertinti tarnybinio nusižengimo tyrimo metu nustatytus faktus, kad būtų išspręstas tarnybinės atsakomybės klausimas, ir pateikti rekomendacijas dėl D. Kuprio, kaip NŽT vadovo, veiklos galimybės ateityje.