captcha

Jūsų klausimas priimtas

Premjeras sako su kultūros ministre kalbėsiąs apie jos patarėjo L. Kontrimo atsakomybę

Premjeras Saulius Skvernelis sako su kultūros ministrė Liana Ruokyte-Jonsson aptarsiąs duris žurnalistams viešųjų ryšių agentūroje, kur vyko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio, Gretos Kildišienės ir kitų asmenų susitikimas, užrėmusio jos patarėjo Lino Kontrimo atsakomybę.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Kalbėsiuosi su kultūros ministre, nes patarėjas, nors ir politinio pasitikėjimo, yra valstybės tarnautojas, ir tie veiksmai tikrai sudaro prielaidas kalbėti apie galimą atsakomybę ir sprendimus, kurie turi būti priimti“, – trečiadienį žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Klausiamas, kurie L. Kontrimo veiksmai, jo manymu, kelia klausimą dėl atsakomybės, premjeras sakė nenorintis detalizuoti, tačiau pridūrė, kad „pats elgesys, pats buvimas privačioje kompanijoje, darbo metu, elgesys su žurnalistais, neleidžiant išeiti, kelia tam tikrų abejonių“.

Klausiamas, ar ragins ministrę atleisti patarėją, premjeras atsakė: „Aš su ministre pasikalbėsiu, dabar atostogauja ministrė, nenorėčiau iš anksto kalbėti“.

Vertindamas R. Karbauskio veiksmus ministras pirmininkas sakė, kad „kiekvienas politikas, kadangi yra viešas asmuo, privalo atsistoti prieš jus, atsakyti į visus klausimus“.

„Nereikia bėgioti, nereikia slėptis, reikia aiškiai iškomunikuoti žinias. Mes, politikai, privalom atsakyti į visus klausimus, kurie domina visuomenę“, – pabrėžė S. Skvernelis.

Koalicijos partneriai socialdemokratai dėl L. Kontrimo veiksmų kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, prašydami išsiaiškinti, ar ministrės patarėjas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo.

Socialdemokratai kelia klausimą, ar L. Kontrimas agentūroje buvo kaip ministrės atstovas, ar kaip privatus asmuo. Pasak socialdemokratų pranešimo, jei L. Kontrimas susitikime atstovavo Kultūros ministerijai, kyla klausimas ar taip nėra painiojami viešieji ir privatūs interesai, nes į kultūros ministro patarėjo pareigų aprašymą neįeina funkcija apsaugoti savo sutuoktinės vadovaujamos įmonės susitikimo dalyvių privatumo.

Liepos viduryje LVŽS lyderio R. Karbauskio, knygą „Atvirai“ išleidusios buvusios Seimo narės G. Kildišienės, kelių viešųjų ryšių ekspertų ir teisininkės Liudvikos Meškauskaitės susitikimas viešųjų ryšių bendrovės „PR Service / Edelman Affiliate“ patalpose virto Ramūno Karbauskio slėpynėmis nuo žiniasklaidos, į kurias buvo įtraukti apsaugos darbuotojai ir policijos pareigūnai.

Susitikime dalyvavęs minėtos kompanijos įkūrėjas, kultūros ministrės L. Ruokytės-Jonsson patarėjas L. Kontrimas bandė trukdyti žurnalistams sužinoti, ar agentūros patalpose yra minėti asmenys, o vėliau juos pakvietęs į kabinetą užrėmė duris ir bandė neišleisti.

Apie aštuonias valandas viešųjų ryšių bendrovės patalpose praleidęs R. Karbauskis iš pastato išėjo prieš vidurnaktį ir susitikimo BNS nekomentavo, kaip ir G. Kildišienė.

Pernai rudenį Seimo rinkimus vienmandatėje Anykščių-Panevėžio apygardoje laimėjusi G. Kildišienė parlamentarės mandato atsisakė sausį, praėjus kelioms savaitėms nuo pranešimų, kad tuometinė Seimo narė naudojasi R. Karbauskio įmonių grupės „Agrokoncernas“ automobiliu ir to nedeklaravo.

Pasitraukusi iš Seimo G. Kildišienė taip pat neteko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininkės, Panevėžio skyriaus vadovės pareigų, o po pastarųjų gaudynių partijos nariams ėmus kelti klausimus dėl R. Karbauskio vaidmens leidžiant jos knygą, LVŽS vadovas paskelbė, kad ji palieka partiją

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...