Lietuvoje

2017.07.25 13:41

M. Sinkevičius: socialdemokratai turėtų likti koalicijoje

Ernestas Naprys, 15min.lt2017.07.25 13:41

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius po pasitarimo vyriausybėje kalbėdamas apie socialdemokratų likimą valdančiojoje koalicijoje pakartojo, kad partiniai interesai nėra svarbiausi.

„Mes vertiname ne tik partinius dalykus bet ir stabilumą valstybėje. Mes, kaip jauna demokratija, jau turbūt užaugom ir pastarosios dvi vyriausybės sėkmingai dirbo pilną kadenciją. Kaip ūkio ministras, siekiant ekonominio stabilumo, investuotojų atėjimo, manau, kad politinis stabilumas itin svarbus“, – sako M. Sinkevičius.

Jis teigia, kad socialdemokratai vertino galimybę „sėdėti ant atsarginio suolelio“ ir ką tokiu atveju galėtų nuveikti, taip pat galimybę leisti formuoti kitokias koalicijas – tačiau tuomet jose dalyvautų konservatoriai.

„Politinė vadovybė, frakcija ir naujasis pirmininkas neturėtų nukelti atsakomybės į skyrius. Čia lyg mokytojas atsiklaustų mokinių, ko jie turėtų mokytis. Frakcijos atstovai turėtų iš principo pasakyti, ar nori jie dirbti ar nenori“, – teigė M. Sinkevičius.

Jis patikino, kad savo posto įsikabinęs nesilaiko – jo partijos skyrius mielai lauktų „sugrįžtant į Jonavą“. Jis iki šiol ten gyvena ir važinėja po darbo.

Iki šiol 4 iš 60 Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyrių apsisprendė dėl koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Skyrių nuomonės buvo paprašęs partijos Prezidiumas.

3 skyriai – Palangos, Alytaus ir Telšių – nutarė siūlyti koalicijos netęsti, o Jonavos skyrius balsavo už pasilikimą koalicijoje.

„Manau kad Jonavos pozicija nebus vienintelė tokia, pozicijų pasiskirstymas bus pakankamai aiškus ir kituose skyriuose“, – teigė M. Sinkevičius.