captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pasiklydusiems miške į pagalbą skuba tarnybiniai šunys

Šiais metais jau buvo 15–20 atvejų, kai buvo ieškoma pasiklydusių žmonių. Prasidėjus uogų ir grybų sezonui, tokių paieškų tik padaugės, sako Laikinasis VSAT Kinologinės veiklos sk. viršininkas Kęstutis Kriaučiūnas. Pasak jo, dažniausiai pasiklysta senyvo amžiaus žmonės.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Visas dėmesys skiriamas grybams arba uogoms, o po to jau pamato, kad nežino, kur yra, ypač, jeigu pradeda temti – saulės nėra ir orientavimas sutrinka“, – aiškina VSAT Kinologinės veiklos sk. viršininkas.

Jis pabrėžia, kad jeigu žmogus pasiklysta, reikia skambinti bendruoju pagalbos numeriu. Tada jau siunčiamos pareigūnų pajėgos, kurios dažnai būna su tarnybiniais šunimis. Kaip patarė K. Kriaučiūnas, pasiklydus ir išsikvietus pagalbą reikėtų daugiau nebeklaidžioti – taip gyvūnams gerokai palengvinamas darbas.

VSAT Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos kinologė Dovilė Gudonytė su tarnybiniu šunimi Kofu saugo valstybės sieną patruliuodami ir taip pat reaguoja į iškvietimus.

Kofui iki šiol pavyko aptikti 3 asmeninis, kurie buvo pasislėpę miške, bet jie buvo ne pasiklydę, o specialiai ten pasislėpę pažeidėjai. Tačiau, kaip sako kinologė, nesvarbu, ar žmogus pasislėpė, ar pasiklydo – paieškos esmė yra panaši.

Plačiau apie tai – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...