captcha

Jūsų klausimas priimtas

Autostopu Ameriką išnaršęs lietuvis: ne aš bijojau vairuotojų, o jie manęs

Keliautojas Pijus Vaškevičius pakeleivingais automobiliais apkeliavo JAV, Meksiką, Gvatemalą, Hondurą ir Belizą. Čia jis praleido 7 mėnesius. 
Alejandro Salinas/Unsplash nuotr.
Alejandro Salinas/Unsplash nuotr.

Pradėjęs kelionę nuo Niujorko, P. Vaškevičius 3 mėnesius praleido JAV, dar tris – Meksikoje ir mėnesį – Centrinės Amerikos šalyse. Jis pabrėžia, kad toks keliavimo būdas, kurį pasirinko – autostopu – yra pats įdomiausias. 

„Taip sužinai daugiausiai tiek apie tuos kraštus, tiek apie žmones, tiek apie kultūrą. Jeigu keliaučiau po miestą ir žiūrėčiau lankytinus objektus, aš praktiškai nieko nesužinočiau, išskyrus tai, ką man nori parodyti pats miestas ir to miesto turizmo departamentas“, – pasakoja keliautojas.

Pasak jo, kai keliauji autostopu, esi priverstas kalbėtis su žmonėmis ir taip gauni daug informacijos.

„Mano požiūriu, visos istorijos, visi atsitiktiniai potyriai, kuriuos patiri tranzuodamas, yra, ko gero, geriausias nuotykis, kurį galėčiau patirti“, – teigia P. Vaškevičius.

Jis pabrėžia, kad geriau keliauti autostopu vienam, tačiau merginoms visgi pataria geriau pasiieškoti kompanijos. Keliautojas pats didžiąją dalį laiko automobilius stabdė vienas ir pastebėjo, kad tada žmonės jam atsiverdavo labiau.

Vidutiniškai jis keliaudavo 8 automobiliais per dieną, tad per visą kelionę teko pasivažinėji su maždaug tūkstančiu vietinių gyventojų. O jų būta įvairiausių. Ir nors P. Vaškevičius sako, kad dažniausiai ne jis bijodavo savo automobilių vairuotojų, bet automobilių vairuotojai jo, lietuviui teko keliauti ir su už pasikėsinimą nužudyti kalėjusiu vyru, ir su pilną automobilį vogtų daiktų vežusiaisiais neurotiškais pekeleiviais. 

Plačiau apie kelionę – pokalbio įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...