Lietuvoje

2017.07.21 09:25

Raseiniuose dėl vandenvietėje rasto arseno šaukiama Ekstremalių situacijų komisija

Evelina Želvytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.07.21 09:25

Raseinių savivaldybėje šaukiamas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis dėl vandenvietėse rasto sveikatai pavojingo arseno. Specialistai ir rajono valdžia spręs, kaip gyventojams užtikrinti tolesnį vandens tiekimą ir ką daryti su šalia vienos vandenviečių sodyboje rastomis cheminėmis medžiagomis, kurios, kaip įtariama, galėjo užteršti vandenį.

Aplinkosaugininkai įtaria, kad dėl Raseinių rajone Ražaitėlių ir Šienlaukio vandenvietėse užteršto vandens kalta vadinamoji istorinė tarša – seni pesticidai. Vis dėlto ieškant taršos šaltinio, netoli vandens gręžinio aptikta sovietinė daržinė, prikrauta senų maišų su cheminėmis medžiagomis. Mėginiai nugabenti į laboratoriją Vilniuje, o sodyboje atliekami išsamūs tyrimai.

Komisija taip pat aiškinasi daržinės savininkus, kurie turės atskleisti medžiagų kilmę bei likviduoti chemines atliekas. Vanduo 200-ams gyventojų šiuo metu tiekiamas plastikiniuose buteliuose. Jo vartojimas sustabdytas, kai prieš kelias dienas dviejose vandenvietėse rasta sveikatai pavojingo arseno.

Ketvirtadienį paskelbta, kad arseno yra ir Butkiškių vandenvietėje, tačiau pastarojo kaimo gyventojams tiekiamas vanduo esą užterštas labai nedaug ir normas atitinka.