captcha

Jūsų klausimas priimtas

Teismas: Kauno tardymo izoliatoriaus direktorius buvo nušalintas nuo pareigų teisėtai

Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo administracinę bylą pagal buvusio Kauno tardymo izoliatoriaus direktoriaus Edvardo Kviatkausko skundą dėl jo nušalinimo nuo pareigų. Jo prašymą nušalinimą panaikinti teismas atmetė skundą kaip nepagrįstą. 
Kauno tardymo izoliatorius, BNS nuotr.
Kauno tardymo izoliatorius, BNS nuotr.

Edvardas Kviatkauskas prašė teismo panaikinti teisingumo ministro vasario 9 dienos įsakymą nušalinti jį nuo Kauno tardymo izoliatoriaus direktoriaus pareigų, pripažinti jį neteisėtu bei grąžinti jį į buvusias pareigas. Taip pat jis prašė perkelti jį iš Kauno TI direktoriaus pareigų į Vilniaus pataisos namų direktoriaus pavaduotojo pareigas ir išmokėti darbo užmokestį bei delspinigius už laikotarpį, kurį buvo nušalintas nuo pareigų. 

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs šią administracinę bylą, priėjo prie išvados, kad naikinti teisingumo ministro vasario 9 dienos įsakymą dėl Kauno tardymo izoliatoriaus direktoriaus E. Kviatkausko nušalinimo nuo pareigų nėra jokio teisinio pagrindo, todėl atmetė pareiškėjo skundą kaip nepagrįstą. Kaip pažymima teismo sprendime, pareiškėjas buvo nušalintas nuo pareigų remiantis dviem pagrindais: dėl galimo poveikio pavaldiniams ir galimai padarius šiurkščius tarnybinius pažeidimus.

E. Kviatkauskas iki nušalinimo ėjo Kauno tardymo izoliatoriaus direktoriaus pareigas. Apie galimai padarytus tarnybinius nusižengimus pranešusi Rasa Kazėnienė eina Kauno TI Buhalterinės apskaitos skyriaus viršininkės pareigas, taigi, pataisos pareigūnų hierarchinėje struktūroje ji buvo tiesiogiai pavaldi pareiškėjui.

Visuose R. Kazėnienės raštuose teigiama, kad pareiškėjas jai ilgą laiką darė psichologinį spaudimą ir poveikį. Nenušalinus pareiškėjo nuo pareigų, nebūtų buvęs užtikrintas tarnybinio patikrinimo eigos ir rezultatų objektyvumas.

Teismas pabrėžia, kad vadovo nušalinimas nuo pareigų, kai tarnybinis patikrinimas pradedamas pataisos įstaigos vadovui, kuris galimai darė neteisėtą poveikį tos pačios sistemos darbuotojui, yra racionali, proporcinga ir pateisinama priemonė, užtikrinanti tyrimo eigos ir rezultatų objektyvumą ir kuri buvo pritaikyta nepažeidžiant administracinės diskrecijos ribų.

Teismas pažymi, kad pareiškėjas buvo nušalintas nuo pareigų šiuo pagrindu teisėtai. Komisija tarnybiniam patikrinimui atlikti balandžio 7 dienos išvadoje konstatavo, kad pareiškėjas padarė tarnybinį nusižengimą, o teisingumo ministras už penkių dienų pasirašytu įsakymu pripažino, kad pareiškėjas padarė tarnybinį nusižengimą ir skyrė tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš tarnybos.

Vadinasi, pažymima teismo sprendime, pareiškėjas pagrįstai buvo nušalintas ir remiantis šiuo pagrindu. Kadangi skundžiamas įsakymas pripažintas pagrįstu ir teisėtu, teismas netenkino ir pareiškėjo prašymo perkelti jį iš Kauno TI direktoriaus pareigų į Vilniaus pataisos namų direktoriaus pavaduotojo pareigas ir išmokėti darbo užmokestį bei delspinigius už laikotarpį, kurį buvo nušalintas nuo pareigų. 

E. Kviatkauskas teisingumo ministro balandžio 12 dienos įsakymą dėl atleidimo iš tarnybos yra apskundęs Vilniaus apygardos administraciniam teismui ir šis tarnybinis ginčas bus nagrinėjamas rugpjūčio 17 d. numatytame teismo posėdyje.

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas vieną mėnesį nuo jo paskelbimo apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, paduodant apeliacinį skundą tiesiogiai Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui arba per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...