Lietuvoje

2013.05.20 08:25

Prezidentei suteiktas Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardas

LRT.lt 2013.05.20 08:25

Lietuvos vadovei Daliai Grybauskaitei suteiktas Jungtinių Amerikos Valstijų Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardas. Šis apdovanojimas Prezidentei skirtas už „politinę lyderystę, skaidrumą, tiesą ir atsakomybę“.

Lietuvos vadovei Daliai Grybauskaitei suteiktas Jungtinių Amerikos Valstijų Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardas. Šis apdovanojimas Prezidentei skirtas už „politinę lyderystę, skaidrumą, tiesą ir atsakomybę“.

Prezidentė iškilmingo apdovanojimo metu savo kalboje pabrėžė, kad Lietuva per 23 Nepriklausomybės metus nuėjo nelengvą, bet įspūdingą sėkmės kelią.

„Lietuva buvo priešaky griaunant sovietų imperiją. Buvome pirmieji paskelbę nepriklausomybę, pirmieji patyrę sunkias pasekmes - žmonių aukas ir ekonominę blokadą. Mokėmės kaip kurti šalį, ką daryti, kad ji gerai funkcionuotų. Visa tai praėję, dabar esame stipresni“, – sakė prezidentė.

Iškilmingoje Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardo suteikimo ceremonijoje dalyvavo per tūkstantį žmonių – diplomatai, universiteto dėstytojai, studentai. Pagrindinę sveikinimo kalbą Lietuvos vadovei sakė Džordžtauno universiteto profesorė Angela Stent.

Todėl, pasak Lietuvos vadovės, sunkumai daro mus stipresnius, o atsakomybė atneša sėkmę.

„Turėkite drąsos ir atsakomybės priimti sprendimus, kad ir kokie sunkūs ar nepopuliarūs jie būtų. Galite ištaisyti klaidas, bet ne praleistas galimybes. Ir jeigu būsite pirmas, kurį apkaltins per didele atsakomybe, kad per daug ieškote sveiko proto ar esate pernelyg sąžiningas, manykite, kad Jūsų karjera sėkminga“, – kalbėjo prezidentė.

Ji pabrėžė, kad lietuviai – kūrybiška, dinamiška ir ryžtinga tauta, nebijanti iššūkių ir pokyčių.

„Ne vien krepšinis mus apibūdina. Kitą sykį, kai redaguosite paveikslėlius savo „Apple“ kompiuteryje naudodami „Pixelmator“ programą, žinokite, kad ją sukūrė lietuviai. Jeigu norite greičiausio interneto Europoje, atvykite į Lietuvą. Arba jei matėte, kad kažkas pralenkė Michaelą Phelpsą plaukimo baseine, tai galėjo būti mūsų talentas – šešiolikmetė olimpinio aukso medalio laimėtoja Rūta Meilutytė“, – sakė Lietuvos prezidentė.

Džordžtauno universitetas yra seniausias JAV ir didžiausias pasaulyje tarptautinių santykių universitetas. Lietuvos Prezidentė šiame universitete studijavo 1992 metais.

Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardą yra gavę buvę JAV prezidentai Billas Clintonas ir Ronaldas Reaganas, buvę Jungtinių Tautų generaliniai sekretoriai Kofi Annanas ir Boutros Boutros-Ghali, Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso, buvęs Vokietijos kancleris Helmutas Kohlis, buvusi JAV valstybės sekretorė Madeleine Albright, Ispanijos Karalienė Sofija, Liberijos Prezidentė ir Nobelio taikos premijos laureatė Ellen Johnson Sirleaf, Afganistano Prezidentas Hamidas Karzai, dabartinis JAV Gynybos Sekretorius Chuckas Hagelis, žinomas ekonomistas Josephas Stiglitzas ir kiti.