captcha

Jūsų klausimas priimtas

Apklausa: 6 iš 10 gyventojų norėtų kitos valdančiosios daugumos

Dabartinės valdančiosios daugumos sprendimus – PVM lengvatos šildymui ir karštam vandeniui panaikinimą, naująjį Darbo kodeksą, siūlymą įvesti ribojimą atsiskaityti grynaisiais iki 3000 eurų, siūlymus dėl dalies mokesčių pertvarkos – gyventojai vertina blogai ir norėtų kitos valdančiosios daugumos.
S. Skvernelis (kairėje), R. Karbauskis (viduryje) ir G. Paluckas (dešinėje), BNS nuotr.
S. Skvernelis (kairėje), R. Karbauskis (viduryje) ir G. Paluckas (dešinėje), BNS nuotr.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ birželio 13–26 dienomis atliktos apklausos duomenimis, gyventojai blogai vertina visus keturis įvertinimui pateiktus valdžios sprendimus, o labiausiai gyventojai nepatenkinti PVM lengvatos šildymui ir karštam vandeniui panaikinimu.

PVM lengvatos šildymui ir karštam vandeniui panaikinimas – trys iš keturių (77 proc.) apklaustų suaugusių šalies gyventojų blogai vertina šį dabartinės valdžios priimtą sprendimą (36 proc. tai įvertino labai blogai ir 41 proc. greičiau blogai), o kiek daugiau nei dešimtadalis (13 proc.) respondentų nurodė, kad šį sprendimą vertina gerai (3 proc. labai gerai ir 10 proc. greičiau gerai). Kas dešimtas (10 proc.) neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Šį sprendimą ypač blogai įvertino pensininkai bei savo šeimos finansinę padėtį apibūdinantys kaip blogą.

Naujai priimtas Darbo kodeksas – septyni iš dešimties (68 proc.) apklaustų gyventojų blogai įvertino šį dabartinės valdžios žingsnį (24 proc. labai blogai ir 44 proc. greičiau blogai). 15 proc. respondentų naująjį Darbo kodeksą įvertino gerai (1 proc. labai gerai ir 14 proc. greičiau gerai). Šeštadalis (17 proc.) neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Šiuo sprendimu labiau už kitus nepatenkinti vyrai, 30–49 metų žmonės, kaimo gyventojai, respondentai baigę kolegiją ar technikumą, darbininkai ir ūkininkai, lenkų tautybės gyventojai. Naują darbo kodeksą kiek geriau už kitus įvertino mažesnių miestų gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (daugiau kaip 900 eurų), vadovai bei turintys nuosavą verslą.

Siūlymas įvesti ribojimą atsiskaityti grynaisiais iki 3000 eurų – šeši iš dešimties (62 proc.) suaugusių šalies gyventojų blogai vertina tokį dabartinės valdžios pasiūlymą (27 proc. labai blogai ir 35 proc. greičiau blogai), o ketvirtadalis (25 proc.) siūlymą riboti atsiskaityti grynaisiais vertina gerai (3 proc. labai gerai ir 22 proc. greičiau gerai). 13 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu. Tokį pasiūlymą blogiau įvertino vyrai, 30–49 metų žmonės, kaimo gyventojai, bedarbiai, darbininkai ir ūkininkai, dirbantys privačiame sektoriuje bei savo šeimos finansinę padėtį vertinantys kaip blogą. Tokį galimą atsiskaitymo grynaisiais pinigais ribojimą kiek geriau už kitus įvertino didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu, vadovai, turintys nuosavą verslą bei dirbantys valstybiniame sektoriuje.

Pasiūlymai dėl dalies mokesčių pertvarkos – kiek daugiau nei pusė (56 proc.) apklaustų šalies gyventojų blogai vertina šią numatomą dalies mokesčių pertvarką (19 proc. tai įvertino labai blogai ir 37 proc. greičiau blogai), o ketvirtadalis (24 proc.) respondentų šią galimą mokesčių pertvarką vertino gerai (2 proc. labai gerai ir 22 proc. greičiau gerai). Penktadalis (20 proc.) apklaustųjų neturėjo nuomonės šiuo klausimu. Šią numatomą dalies mokesčių pertvarką blogiau už kitus vertina kaimo gyventojai, respondentai baigę kolegiją ar technikumą, o santykinai kiek daugiau tokiais valdžios pasiūlymais patenkinti didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (daugiau kaip 900 eurų), vadovai bei turintys nuosavą verslą, lenkų tautybės gyventojai.

Dėl to šeši iš dešimties (62 proc.) 18 metų ir vyresnių šalies gyventojų norėtų kitos valdančiosios daugumos, t.y. mano, kad per būsimus Seimo rinkimus reikėtų išrinkti kitą valdančią daugumą – kitas partijas nei dabar turi daugumą Seime (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą bei LSDP). Kad dabartinė valdančioji dauguma yra verta vėl gauti daugumą Seime, mano tik šeštadalis (17 proc.) apklaustų suaugusių šalies gyventojų. Penktadalis (21 proc.) respondentų neturėjo nuomonės ar neatsakė į šį klausimą.

Lyginant su gyventojų nuotaikomis prieš pastaruosius Seimo rinkimus (2016 m. spalį) matyti, kad, kaip parodė 2016 metų rugpjūčio mėnesį vykusi apklausa, tokia pat (62 proc.) šalies gyventojų dalis tuo metu norėjo išrinkti kitas partijas į valdžią, o palaikančių tuometinę daugumą Seime (LSDP, Darbo partiją bei partiją Tvarka ir teisingumas) buvo net kiek daugiau (penktadalis – 20 proc.), nei šių metų vasaros pradžioje.

Naujos valdančiosios daugumos nei dabartinė Seime dažniau norėtų vyrai, 30–49 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su viduriniu ar profesiniu išsilavinimu ir baigę kolegiją/technikumą, dirbantys privačiame sektoriuje, o dabartinę daugumą santykinai kiek dažniau palaiko miestų gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu, vadovai, dirbantys valstybiniame sektoriuje.

Balsuoti už dabartinę valdančią daugumą per būsimus Seimo rinkimus šiuo metu pasirengę tik vienos partijos rinkėjai – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (76 proc. iš jų vėl balsuotų už dabartinę valdančiąją daugumą, o 15 proc. norėtų kitos daugumos nei dabar). Visų kitų partijų rinkėjai, jei artimiausiu metu būtų nauji Seimo rinkimai, norėtų matyti Seime kitokią valdančią daugumą, nei dabar (už tai yra nuo 70 iki 90 proc. šių partijų rinkėjų).

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...