captcha

Jūsų klausimas priimtas

VTEK pradės tyrimą dėl buvusios Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos vadovės elgesio

VTEK, išnagrinėjusi Lietuvos Respublikos Seimo narių Mykolo Majausko ir Radvilės Morkūnaitės -Mikulėnienės prašymą, pradėjo tyrimą dėl buvusios Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (toliau – Inspekcija) vadovės Lauros Nalivaikienės elgesio atitikties Įstatymo 20 straipsnio 1 ir 2 dalies nuostatoms, rašoma pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Įstatymo V skirsnis „Apribojimai pasibaigus tarnybai“ nustato tam tikrus draudimus, vienerius metus taikomus valstybinėje tarnyboje nebedirbantiems asmenims („pareiga atvėsti“). Šio skirsnio 20 straipsnio 1 dalyje įtvirtintas draudimas asmeniui, nustojusiam eiti pareigas valstybinėje tarnyboje, vienerius metus atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims toje institucijoje, kurioje jis paskutinius metus dirbo, o 20 straipsnio 2 dalyje – draudimas vienerius metus atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims kitose valstybės ar savivaldybių institucijose tais klausimais, kurie buvo priskirti jo tarnybinėms funkcijoms.

Pranešime nurodoma naujienų portalo 15min.lt publikacija „Į kitą barikadų pusę perėjusi Statybos inspektorė pavaldinių nepamiršta: dešimtys įtartinų skambučių“, kurioje rašoma, kad L. Nalivaikienė, nustojusi eiti Inspekcijos vadovės pareigas įsidarbino advokatų kontoroje „Sorainen ir partneriai“, kuri atstovauja ne vienam stambiam nekilnojamojo turto vystytojui valstybės ir savivaldybių institucijose.

Teigiama, kad nepraėjus vieneriems metams nuo tarnybos Inspekcijoje pabaigos, L. Nalivaikienė 2017 m. kovo–balandžio mėn. dvidešimt kelis kartus telefonu kalbėjosi su laikinąja šios įstaigos vadove, jos pavaduotoju, kitais vadovaujančias pareigas Inspekcijoje einančiais asmenimis ir keliamos abejonės dėl galimo minėtos kontoros klientų atstovavimo. Komisija akcentuoja, kad tyrimo pradėjimas dar nereiškia, kad asmuo pažeidė Įstatymo reikalavimus. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...