captcha

Jūsų klausimas priimtas

Raseinių rajono vandentiekyje aptikus arseno pradedamas išsamus tyrimas

Raseinių rajone, Ražaitėlių ir Šienlaukio kaimų vandentiekio geriamajame vandenyje nustačius didelį kiekį arseno, pradedamas išsamus situacijos tyrimas, mėginiai nugabenti į Vilnių, trečiadienį skelbia Aplinkos ministerija. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Raseinių rajono agentūros vedėjas Gediminas Tamašauskis įtaria, kad kalta vadinamoji istorinė tarša – seni pesticidai. 

„Tiriamos vietovės yra neaktyviai apgyvendintos, tik maži kaimukai, ten taršos šiuo metu tikrai nėra. Beieškant radome Ražaitėliuose, už kokių 50–70 metrų nuo vandens gręžinio, sovietinę daržinę, prikrautą senų maišų su kažkokia chemija. Aiškinamės, kokia tai medžiaga, kam ji buvo naudojama – mėginius nugabenome į laboratoriją Vilniuje ištirti“, – sakė G. Tamašauskis. 

Taip pat ieškomi daržinės savininkai, kurie galėtų paaiškinti medžiagų kilmę, būtų atsakingi už jų likvidavimą. 

Penktadienį Raseinių savivaldybėje rengiamas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, bus sprendžiamas rastų medžiagų likimas. Tikimasi, kad sprendimą priimti padės įvykio vietą išanalizavusių VšĮ „Grunto valymo technologijos“ ekspertų rekomendacijos. 

Vietos gyventojai arseno poveikio teigia nepajutę. 

Arsenas – sunkusis metalas, patekęs į žmogaus organizmą jis linkęs kauptis. Ši medžiaga gali sukelti mažakraujystę, galvos skausmus, nuplikimą, kvėpavimo takų ligas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...