captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentė pasirašė Teismų įstatymo pataisas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Teismų įstatymo ir susijusių įstatymų pataisas, kuriomis siekiama didesnio teismų atvirumo ir jų veiklos viešumo.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pagal šias pataisas, teismuose bus leidžiama daryti garso ir vaizdo įrašus teisėjams skelbiant sprendimus. Pateikus prašymą teismas leis visuomenės informavimo, mokslo ar mokymo tikslais teismo sprendimo paskelbimą transliuoti, filmuoti, fotografuoti, jo metu daryti garso ar vaizdo įrašą.

Prezidentės inicijuotomis pataisomis sudarytos sąlygos visuomenei plačiau susipažinti su teismų sprendimais ir jų argumentais. Teisėjai bus skatinami atsakingiau ir suprantamiau motyvuoti bei pristatyti visuomenei savo priimamus sprendimus, o tai didins teismų darbo kokybę ir skatins visuomenės pasitikėjimą teisingumo sistema.

Iki šiol teismų procesus fiksuoti techninėmis priemonėmis buvo draudžiama, išskyrus garso įrašų darymą išimtiniais atvejais. Tai ribojo visuomenės galimybes susipažinti su teismų priimamais sprendimais ir jų motyvais.

Įstatymų pataisos, kurios įsigalios 2018 m. liepos 1 d., sulaukė ne tik nacionalinių institucijų palaikymo, bet ir palankaus Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupės (GRECO), taip pat Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ekspertų vertinimo.

Techninių priemonių naudojimas teismuose su ribojimais leidžiamas daugelyje Europos valstybių, pvz., Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Belgijoje, Danijoje, Estijoje ir kitose.

Prezidentės spaudos tarnyba primena, kad prezidentės iniciatyva visuomenės atstovai buvo įtraukti į teisėjų drausmės bylų nagrinėjimo procesą, patobulinti teisėjų atrankos kriterijai bei sustiprinta Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos veikla, lėmusi spartesnį ir kokybiškesnį teisėjų korpuso formavimo procesą.

Visuomenės nuomonės apklausų duomenimis, pasitikėjimas teismais 2017 metais pasiekė aukščiausią lygį per dvidešimt metų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...