captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kryžių kalne – ir NATO karių kryžius

Kryžių kalne sąjungininkų kariai, tarnaujantys NATO priešakiniame batalione, pastatė kryžių. Užsieniečiai sako taip pagerbę mūsų šalies tradicijas.
LRT nuotr.
LRT nuotr.

Bemaž pusantro metro aukščio kryžių pagamino Rukloje tarnaujantys NATO priešakinio bataliono kovinei grupei vadovaujantys vokiečių kariuomenės inžinieriai. Į Kryžių kalną jį atgabeno ir pastatė Vokietijos, Olandijos, Belgijos ,Norvegijos ir Liuksemburgo kariai.

„Idėja pastatyti kryžių Kryžių kalne kariams kilo susipažinus su lietuvių tradicijomis statyti kryžius. Apsilankę šioje šventoje vietoje esame sužavėti. Manau, kad tai labai simbolinė vieta, atspindinti lietuvių kančią ir kovą už nepriklausomybę“, – sakė Vokietijos kariuomenės kovinės grupės vadas Chrisas Huberas.

„Kryžiu kalne kryžius yra pastatę visi daliniai, ilgiau pasivaikščiojus rasime visos kariuomenės kryžių, o NATO partneriai ir kiti atvykstantys kariai irgi stato: Kryžių kalno pradžioje matėme oro policijos misijų statytus kryžius ir dabar, štai, pirmasis NATO priešakinių pajėgų batalionas, kuris jau už poros savaičių rotuosis, pastatė savo kryžių“, – pasakojo Husarų bataliono vadas Rolandas Putnikas.

Savo kryžius Kryžių kalne pernai gruodį pastatė NATO oro policijos misiją Baltijos šalių oro erdvėje atliekantys Prancūzijos kariai, balandį – gydytis į mūsų šalį atvykę Ukrainos kariai. Iš viso šioje sakralinėje vietoje pastatyta jau per šimtą karių kryžių.

„Lietuviai, tarnaujantys užsienyje, šitaip kaip čia, nestato kryžių vien dėl to, kad Kryžių kalnas yra unikalus ir tai vienintelė tokia vieta pasaulyje, bet atsimenu tarnaudami Afganistane taip pat buvome pasistatę stovykloje kryželį“, – mintimis dalinosi karinių oro pajėgų kapelionas Virginijus Veilentas.

Kryžių kalnas – labiausiai turistų lankomas objektas Šiaulių apskrityje kasmet sulaukiantis per 300 tūkst. turistų. Jame yra apie 200 tūkst. kryžių, koplytstulpių, šventųjų statulėlių ir rožiniais apkabinėtų paveikslų. Per pusšimtį kryžių įrašyta į kultūros paveldo registrą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...