Lietuvoje

2013.05.18 09:20

Išaušo vasariška Gatvės muzikos diena

ELTA2013.05.18 09:20

Šeštadienį Lietuvą septintą kartą garsais ir ritmais supurtys Gatvės muzikos diena.

Šeštadienį Lietuvą septintą kartą garsais ir ritmais supurtys Gatvės muzikos diena.

Gatvės muzikos magijai šią dieną atsiduos Vilnius, Kaunas, Kuršėnai, Varėna, Jonava, Klaipėda, Mažeikiai, Palanga, Radviliškis, Šilutė, Šilalė, Telšiai, Utena, Nida, Vilkaviškis, Visaginas, Panevėžys, Šiauliai, Tauragė ir pirmą kartą – Trakai.

Vilniuje muzika skambės aplink Katedros aikštę, ant Baltojo tilto, Rotušės aikštėje, Gedimino prospektu vėl žygiuos spalvingieji tarptautinio tradicinio džiazo festivalio dalyviai. Tibeto skvere Užupyje tradiciškai dainuos ir gros dainuojamosios poezijos atlikėjas Domantas Razauskas su grupe. Baigiamasis šventės akordas vakare organizuotai nudundės Gedimino prospekte, Centrinio pašto pašonėje.

Gatvės muzikos dienos sostinę Vilnių su laikinąja sostine Kaunu šįmet originaliai sujungs muzikinis tiltas, kurį inicijuoja gatvės muzikantai, grosiantys traukinyje tarp Vilniaus ir Kauno.

Išskirtinius pasirodymus Laisvės alėjoje surengs Kauno studentiškas choras, Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriai, pučiamųjų orkestras iš Danijos ir kt. Finalas, kaip ir Vilniuje, – bendra visų dalyvių mušamųjų instrumentų improvizacija „Drum2gether“.

Nuo didžiųjų miestų Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio neatsilieka ir Mažeikiai, patenkantys į aktyviausiųjų penketuką.

Šią dieną su Lietuva per gatvės muziką vienysis Gruzijos miestai Tbilisis ir Batumis bei Danijos sostinė Kopenhaga. Pirmą kartą gatvės muzika šįmet skambės Austrijos Insbruko mieste. Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos iniciatyva šiemet pirmą kartą muzikuos ir Londonas. Gatvės muzikos dieną pirmą kartą minės ir JAV Konektikuto valstijos sostinė Hartfordas.     

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI