captcha

Jūsų klausimas priimtas

Policininkas: dviratininkai Lietuvoje nėra labai pavyzdingi

Dviratis yra įprasta transporto priemonė, tačiau jos konstrukcija ir dalyvavimas eisme yra šiek tiek pavojingesnis nei keliaujant kitomis transporto priemonėmis, sako Lietuvos kelių policijos tarnybos vadovas Vytautas Grašys. Pasak jo, daugiau nei 50-ies proc. eismo įvykių, į kuriuos patenka dviratininkai, kaltininkai ir būna patys dviračių vairuotojai. 
Omar Yassen/Unsplash nuotr.
Omar Yassen/Unsplash nuotr.

„Praktika rodo, kad mūsų dviratininkai nėra labai pavyzdingi. Iš tikrųjų yra nemažai pažeidimų, kuriuos padaro dviračių vairuotojai, ir tenka apgailestauti, kad šiemet jau 5 dviratininkai mūsų keliuose žuvo ir berods 150 buvo sužaloti“, – pasakoja Lietuvos kelių policijos tarnybos vadovas.

Pasak jo, nelaimingų atsitikimų priežastys įvairios, bet visų pirma dviratininkai nežino elementarių kelių eismo taisyklių. 

Pavyzdžiui, ne visi dviračių vairuotojai žino, kad per pėsčiųjų perėją dviratį privalu persivaryti ir negalima ja važiuoti. Jeigu važiuojamąją dalį kerta dviračių takas, dviratininkas neprivalo nulipti nuo dviračio, bet privalo įsitikinti, ar tas kelio kirtimas nebus pavojingas jam ir aplinkiniams. 

Plačiau apie taisykles važiuojant dviračiu mieste – pokalbio įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...