captcha

Jūsų klausimas priimtas

Į ekspediciją išvyko „Misija Sibiras“ dalyviai

Iš Vilniaus geležinkelio stoties išvyko šešiolika „Misijos Sibiras“ dalyvių. Šešioliktą kartą rengiamos ekspedicijos nariai planuoja tvarkyti apleistus tremtinių kapus ir susitikti su Sibire gyvenančiais lietuviais.
„Misija Sibiras 15“ išlydėjimas, BNS nuotr.
„Misija Sibiras 15“ išlydėjimas, BNS nuotr.

Per dvi savaites truksiančią ekspediciją jos dalyviai ruošiasi sutvarkyti Tuluno bei Nižneudinsko rajonuose esančias kapines ir pabendrauti su Sibire likusiais tremtiniais iš Lietuvos.

Irkutsko sritis – teritorija Rusijoje, nuo Lietuvos nutolusi daugiau nei 5 tūkst. kilometrų. Čia sovietai praėjusio amžiaus viduryje ištrėmė daugiau nei 12 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Pirmadienį, minint Pasaulio Lietuvių vienybės dieną, į Irkutsko sritį išvyko šešiolika „Misijos Sibiras“ dalyvių. Per 2 savaites truksiančią ekspediciją jie tvarkys Tuluno bei Nižneudinsko rajonuose esančias kapines ir bendraus su Sibire likusiais tremtiniais iš Lietuvos.

Šiemet projekte panoro dalyvauti rekordinis skaičius žmonių – sulaukta 900-tų paraiškų, tačiau po bandomojo žygio iš jų atrinkta penkiolika. Ekspedicijos vadovas Arnoldas Fokas sako, kad vienas iš kelionės tikslų – parvežti nuotraukų ir pasakojimų iš Sibiro grįžusiems tremtiniams.

Sovietams okupavus Lietuvą, 1940–1953 m. buvo ištremta apie 130 tūkst. žmonių. Dar apie 150 tūkst. Lietuvos gyventojų buvo įkalinti.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...