captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniaus oro uostas kraustosi į Kauną

Likus kelioms valandoms iki Vilniaus oro uosto uždarymo, į Kauną baigiama perkelti jo įranga. Kraustymo darbų konkursą laimėjusi įmonė viską stengiasi atlikti minučių tikslumu, antraip įmonei grėstų baudos. Paskutiniai vilkikai išvyks prieš vidurnaktį, Vilniuje nusileidus paskutiniam lėktuvui.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Lėktuvo trapas, bagažo gabenimo vežimėliai, specialus liftas neįgaliesiems ir netgi autobusai – didelė dalis Vilniaus oro uosto technikos iki rytdienos 5 valandos ryto turi būti Kaune. Dėl kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos Vilniaus oro uostas veiklą stabdo penkioms savaitėms, pasak vadovų, šį perkraustymą galima vadinti istoriniu, o vėlavimų būti negali.

„Visa pagrindinė, kritiškai svarbi įranga bus išvežta iki 21 val., atkeliaus apie 23 val. į Kauną, paskui bus dar porą sunkvežimių, kurie ne tokią svarbią įrangą veš, tai iki 1 val. nakties įsirengsime Kaune visiškai ir lauksime keleivių“, – sakė Vilniaus oro uosto direktorius Olafas Martensas.

Į Kauną vežami ir rentgeno aparatai, bagažo svarstyklės, registracijos stalai. Kauno oro uostas kone tris kartus mažesnis nei Vilniaus, todėl jo įranga reikalinga, mat Kaune teks aptarnauti apie 4 kartus daugiau keleivių.

Kraustymo darbus vykdanti bendrovė pasirengti turėjo per mėnesį. 4 milijonų eurų vertės įrangai pergabenti naudojami 4 kranai, 35 vilkikai, 30 žemagrindžių atvirų tralų. Pasak įmonės vadovų, darbai vykdomi pagal iš anksto suderintą grafiką, o už ilgesnį nei pusvalandžio vėlavimą grėstų 500 eurų bauda.

„Tai minučių tikslumu, kas 30 minučių kiekvienas automobilis atvažiuoja, jis aptikrinimas, įleidžiamas į oro uosto teritoriją, ten pakraunamas per tą laiką, tada vėl patikrinamas, išleidžiamas, važiuoja į Kauną, ten vėl patikrinimas, įleidžiamas į teritoriją nukraunamas, patikrinamas ir vėl išleidžiamas ir taip ratu sukasi, praktiškai, kaip sakiau 30 tralų, 30 vilkikų ir visa sistema tokia“, – pasakojo UAB „Axis Transport“ direktoriaus pavaduotojas Egidijus Jasulaitis.

Keleivių, rytoj vykstančių į Kauno oro uostą, prašoma atvykti likus ne mažiau kaip dviem valandoms iki skrydžio, geriau viešuoju, nei nuosavu transportu.

Vilniaus oro uosto tako rekonstrukciją planuojama baigti iki rugpjūčio 17 d. Iki šios datos visa technika turės grįžti.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...