captcha

Jūsų klausimas priimtas

Neatlygintinai kraujo padovanoti atėjo rekordinis skaičius – 3176 donorai

Nacionalinis kraujo centras, birželio 15-ąją paskelbęs startą tradicinei 8-ajai neatlygintinos kraujo donorystės kelionei per Lietuvą, susumavo rezultatus – duoti kraujo atėjo 3176 donorai. Vilniuje prasidėjęs turas iki liepos 12 d. aplankė net 32 Lietuvos miestus ir miestelius.
Pranešimo spaudai autorių nuotr.
Pranešimo spaudai autorių nuotr.

2015 metais prie turo prisijungė 11 miestų, 2016 metais – 21 miestas, šiais metais dalyvavo net 32 miestai ir miesteliai. 2014 metais į akciją atėjo apie 750 donorų, dar po metų  – 1500, šiemet – 3176.

„Yra kuo didžiuotis – augančiu žmonių sąmoningumu, pilietiškumu, noru dalytis, dovanoti. Tai ne tik mūsų centro atliekamo aktyvaus švietėjiško darbo rezultatas. Akivaizdu, kad visuomenė auga vidumi, širdimi, pradeda kitaip mąstyti, kitaip žiūrėti į kito nelaimę, kitaip jausti atsakomybę. Tai  įrodymas, kad kardinaliai keičiasi žmonių požiūris į neatlygintiną kraujo donorystę. Buvo ir tokių miestų, miestelių, kurie net varžėsi, kuriame iš jų prie akcijos prisijungs daugiau donorų“, – sako  Nacionalinio kraujo centro Donorystės skyriaus vadovas Paulius Norkus.  

Jau tapo tradicija, kai Neatlygintinos kraujo donorystės turo per Lietuvą pradžią skelbia prezidentė Dalia Grybauskaitė. Turą trečius metus globojanti šalies vadovė savo asmeniniu pavyzdžiu kasmet kviečia nebūti abejingais ir prisijungti prie donorų būrio, tapti neatlygintinais kraujo donorais ir dar aktyviau prisidėti gelbstint kitų žmonių gyvybes.

NKC per metus surengia apie 1000 kraujo donorystės akcijų ir kitokių renginių. Vienas jų – „Neatlygintinos kraujo donorystės turas per Lietuvą“, kuris siekiant paminėti Pasaulinę kraujo donoro dieną, organizuojamas kiekvieną vasarą. Turo, kurio šiųmetinis šūkis „Nelauk! Dalinkis krauju. Dalinkis dabar. Dalinkis dažnai“, metu organizatoriai ragino žmones nebūti abejingais, nedelsti, nelaukti, kol ištiks bėda, kai kraujo jau trūks, o dalytis dabar ir nuolat.

Šiais metais Nacionalinis kraujo centras užsibrėžė tikslą pasiekti šimtaprocentinę neatlygintiną kraujo donorystę. Jei 2015 metais du trečdaliai kraują duodančiųjų tai darė neprašydami atlygio, tai šiuo metu tai daro visi.

Nacionalinio kraujo centro komanda nuoširdžiai dėkoja visų miestų ir miestelių gyventojams, itin aktyviai dalyvavusiems ir dovanojusiems kraujo – dovanojusiems gyvenimą visai nepažįstamam žmogui. Turo metu daugiausia norinčiųjų paaukoti kraujo buvo Vilniuje, Marijampolėje, Jonavoje, Alytuje, Visagine.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...