Lietuvoje

2017.07.13 11:09

Ekspertų išvada: teks sunaikinti virš 23 tūkst. kiaulių

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2017.07.13 11:09

Ištyrus mėginius, paaiškėjo, kad pareigūnams teks naikinti Jonavos rajone esančios bendrovės „Beržų kompleksas” 23,4 tūkst. kiaulių. Tai LRT RADIJUI patvirtino Maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

„Bus pradedami kiaulių gaišinimo darbai“, – LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“ sako Maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas V. Paulauskas. 

Kiaulių augintojų asociacijos vadovas Algis Baravykas teigia, kad nuostoliai sieks apie 4–5 mln. eurų. Anot jo, bendrovė nuostolių patirs ne tik dėl kiaulių sunaikinimo, bet ir dėl nepanaudotų pašarų atsargų, medikamentų.

Pasak jo, kompleksas anksčiau nukentėjo nuo klasikinio kiaulių maro, tad jau buvo pritaikęs reikiamus biosaugos reikalavimus. V. Paulauskas spėja, kad šį kartą užkratas pateko dėl žmogiškosios klaidos.

„Žmogiškasis faktorius, greičiausiai, čia suveikė, bet pats virusas oru neskrenda, jis kažkokiu būdu turėjo patekti. Manyčiau žmogiškoji klaida“, – teigė jis.

Anksčiau komplekse įvesti veiklos apribojimai ir pradėtas skubus įtariamo protrūkio tyrimas. Anot V. Paulausko, išvados dėl aplinkinių fermų turėtų paaiškėti penktadienį popiet. 

Valstybinės maisto ir veterinarijos specialsitai prašo ūkininkus stebėti auginamų kiaulių sveikatos būklę bei griežtai laikytis biosaugos priemonių. Kilus bet kokiam užkrečiamosios ligos įtarimui informuoti tarnybą visa parą veikiančiu nemokamu telefonu 8 800 40 403 arba pranešti privačiam veterinarijos gydytojui.

Jei pasitvirtins, jog į fermą pateko virusas, tai bus antras didelis nuo šios ligos nukentėjęs ūkis per pastaruosius pusketvirtų metų, kai Lietuvoje išplito afrikinis kiaulių maras, – 2014 metais Danijos kapitalo „Idavang“ komplekse Ignalinos rajone liga sunaikino 19 tūkst. kiaulių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI