captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kauno vicemeras: naktinę prekybą alkoholiu uždraudėme remdamiesi dviem argumentais

Kauno miesto taryba antradienį vieningai nusprendė uždrausti naktinę prekybą alkoholiu pseudobaruose. Daugiausiai rūpesčių mieste keliantys bei gyventojų skundų nuolat sulaukiantys 14 „taškų“ alkoholiu galės prekiauti tik dienomis nuo 10 val. iki 14 val. Tuo metu sostinės savivaldybė svarsto laiko ribojimus tik atskiriems barams, o apie visišką draudimą įsigyti alkoholinių gėrimų naktimis nekalba. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Problema žinoma jau seniai

Pasak LRT.lt portalo kalbinto Kauno vicemero Povilo Mačiulio, pseudobarų problema mieste aktuali jau ne vienerius metus, tačiau šie prekybos alkoholiu taškai nuolat pasinaudodavo įstatymų spragomis ir galėdavo savo veiklą tęsti.

„Ankstesnės kadencijos taryba (nes mes nesame šio sumanymo pradininkai) taip pat bandė apriboti vadinamuosius „načnykus“ atimdami licencijas. Tai skamba logiškai, tačiau licencijų atėmimas prasilenkia su tam tikrais įstatymais ir nemaža dalis subjektų per teismą vėliau atgavo teisę prekiauti alkoholiu. Žinodami praeityje padarytas klaidas, radome kitą būdą, kuris iš esmės pažabos tokių objektų veiklą“, – sakė P. Mačiulis.

Vicemero teigimu, pasiūlymas tokiuose baruose prekiauti alkoholiu 4 valandas per parą ir tik dienos metu buvo priimtas remiantis dviem argumentais: visų pirma, šiose vietose fiksuojama daugiausiai nusikaltimų mieste, o policijos duomenys rodo, kad būtent prie pseudobarų vagystės, plėšikavimai bei muštynes vyksta ne tik naktį, bet ir dieną. Antra, tarnyboms, prižiūrinčioms tokių įstaigų veiklą, yra daug paprasčiau prižiūrėti jas dienos metu, todėl vakarais ir naktimis parduoti alkoholinius gėrimus ten bus draudžiama.

Nors Kaune yra apie 20 vadinamųjų „načnykų“, draudimai bus taikomi 14 „taškų“. Anot P. Mačiulio, taip yra todėl, jog būtent dėl šių objektų reguliariai gaunami nusiskundimai iš gyventojų, seniūnijos, be to, policijos statistika byloja, kad tai yra ne tik alkoholio pardavimo, bet ir nuolatinių nusikaltimų vietos.

„Dėl kitų pseudobarų bus kalbamasi atskirai, nes, mano žiniomis, jie taip pat yra policijos ir kitų tarnybų dėmesio centre. Tai nėra bandymas kažkam suteikti išskirtines teises, tiesiog jų eilė dar neatėjo“, – teigia vicemeras.


P. Mačiulis, BNS nuotr.

Neatitinka higienos reikalavimų

Naktinės alkoholio prekyvietės sulaukė priekaištų ir iš kitų institucijų. Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veterinarijos inspektoriaus Petro Tarvydo teigimu, vykdant naktinius patikrinimus, pseudobaruose nustatyta daugybė pažeidimų.

„Tvarkant maistą tose vietose sudaroma kryžminės taršos galimybė, dėl kurios gali būti daug susirgimų, alkoholiniai gėrimai netelpa lentynose, jie laikomi sudėti darbuotojų tualetų tambūre, nėra asmeniniams daiktams skirtos vietos, nesutvarkytos sandėliavimo patalpos, nehigieniški paviršiai, netvarkingai tvarkomos atliekos ir apskritai trūksta bendros tvarkos, reikalingi remontai ir pan.“ – aiškina P. Tarvydas.

Specialistas portalui LRT.lt sako, kad, net jeigu tokie objektai ir įvykdytų keliamus bendruosius higienos reikalavimus, prekyba alkoholiu naktimis vis tiek būtų draudžiama, nes šis sprendimas nėra Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kompetencija.

Paklaustas, kaip įvestus ribojimus vertina verslininkai, Kauno vicemeras P. Mačiulis sako net neabejojantis, jog bus daug neigiamų reakcijų: „Turbūt bus ir teismo prašymų stabdyti šį tarybos sprendimą, nes tai liečia jų [verslininkų] pinigines, bet vėlgi, jeigu taryba vienbalsiai priėmė tokį nutarimą, vadinasi, tai yra miesto vizija ir noras gyventi tvarkingame, gražiame mieste, ir tokios piktžaizdės, kurios nesutampa su gražaus ir darnaus miesto ateitimi, turi būti išspręstos.“


BNS nuotr.

Vilniuje apie visišką draudimą dar nekalbama

Kaunui inicijuojant reformas, nukreiptas prieš naktinę girtuoklystę ir daugiausiai problemų keliančius pseudobarus, Vilniaus savivaldybė tik miglotai užsimena apie kai kurių barų prekybos alkoholiu laiko ribojimus.

Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto departamento Administracinės veiklos skyriaus Organizavimo poskyrio vedėjo Gintaro Lepersko teigimu, savivaldybė nuolat gauna įvairaus pobūdžio gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų skundų dėl galimai netinkamos kavinių, naktinių klubų, barų ar kitų pasilinksminimo įstaigų veiklos. Gyventojai skundžiasi dėl garsiai grojamos muzikos, lankytojų rūkymo ir netinkamo elgesio, viešosios rimties trikdymo, alkoholinių gėrimų išsinešimo iš barų ir vartojimo lauke, užterštų prieigų, nakties metu pravažiuojančio transporto triukšmo ir pan.

„Gavęs raštu pareikštą nuomonę ir policijos komisariatų pasiūlymus, Saugaus miesto departamento Administracinės veiklos skyrius nuolat organizuoja Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo komisijos posėdžius. Per metus suorganizuojama nuo 5 iki 20 komisijos posėdžių. Šiemet taip pat buvo organizuoti trys komisijos posėdžiai, kurių metu buvo svarstomi klausimai dėl mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko ribojimo šešiems sostinėms barams“, – sako G. Leperskas.

Specialisto teigimu, atsižvelgdama į komisijos nutarimus, savivaldybės taryba nuo 2012 metų apribojo mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiką 24 sostinės barams, o liepos 25 dieną numatytas dar vienas posėdis, kuriame planuojama apriboti prekybą alkoholiniais gėrimais dar trims barams.

Apie tai, kad sostinėje taip pat būtų ruošiamasi svarstyti visišką draudimą pseudobaruose naktimis įsigyti alkoholinių gėrimų, Vilniaus savivaldybė jokios konkrečios informacijos nepateikė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...